práve ste tu : Automagazín Automagazín ŠKODA Citigo Mestským autom roka 2012 v Českej republike

ŠKODA Citigo Mestským autom roka 2012 v Českej republike

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 27. januára (WBN/PR) - ŠKODA Citigo ide od úspechu k úspechu. Po priaznivom prijatí u zákazníkov získal najmladší člen rodiny vozidiel ŠKODA titul pre najlepšie mestské vozidlo v najväčšej českej motoristickej ankete – Auto roka 2012.

V hlasovaní odbornej poroty i laickej verejnosti bolo Citigo zvolené najlepším mestským vozidlom v Českej republike. Aj vo finálovej voľbe sa zástupca siedmeho modelového radu s okrídleným šípom na kapote umiestnil na pomyselnom stupni víťazov, keď získal tretie miesto naprieč všetkými hodnotenými kategóriami.

V poradí osemnásty ročník ankety Auto roka v Českej republike organizovali Zväz dovozcov automobilov a Združenie automobilového priemyslu. Anketa mala dve kolá. V prvom volili spoločne odborná porota a verejnosť víťaza v piatich čiastkových kategóriách. Z týchto semifinalistov potom v druhom kole odborná porota vyberala celkového víťaza.

„Úspech v ankete Auto roka 2012 je ocenením nielen pre model Citigo, ale aj pre nás všetkých v ŠKODA AUTO. Je to ďalší dôkaz, že Citigo je tým správnym vozidlom pre našu Rastovú stratégiu 2018,“ hodnotí víťazstvo medzi mestskými autami v ankete Auto roku 2012 v Českej republike Petr Pečenka, vedúci regiónu Česká republika automobilky ŠKODA. „Citigo pre nás znamenalo úplný začiatok v segmente minivozidiel. Už počas prvého mesiaca sme sa dostali na čela triedy. Po iba dvoch mesiacoch predaja sa Citigo stalo pätnástym najpredávanejším osobným automobilom na českom trhu,“ zdôraznil Pečenka.

Siedmy modelový rad automobilky ŠKODA bol verejnosti po prvýkrát predstavený na jeseň roku 2011. Počnúc novembrom si ju ako prvý na svete mohli objednávať českí zákazníci, a to najprv v trojdverovom prevedení vo výbavách Ambition a Elegance. Počas dvoch mesiacov si od niektorého z 263 obchodníkov ŠKODA odviezlo nové Citigo viac ako 500 vodičov. Do konca roka 2011 potom bolo na novinku prijatých takmer 1 400 záväzných objednávok.

Najnovšie ŠKODA oslovuje zákazníkov kombináciou priestrannosti, bezpečnosti a šikovných riešení. Na minimálnom priestore ponúka miesto pre štyroch cestujúcich a ich batožinu. Objem batožinového priestoru činí 251 litrov, sklopením operadiel zadných sedadiel vzrastie tento objem na 951 litrov. V tomto smere patrí Citigo k najväčším zástupcom vo svojej triede. V zozname štandardne dodávaných bezpečnostných prvkov nechýba okrem iného štvorica airbagov, ABS či úchyty ISOFIX pre detské sedačky. Prvýkrát u značky ŠKODA majú bočné airbagy tiež funkciu ochrany hlavy. Bezpečnostný štandard verzií Ambition a Elegance naviac zahŕňa ESP. Ideálnou voľbou do miest je aktívny brzdový asistent „City Safe Drive“, ktorý dokáže pri rýchlostiach nepresahujúcich 30 km/h samočinne zabrzdiť a tým zabrániť kolízii. Komfortné, funkčné a bezpečnostnú výbavu modelu Citigo možné rozšíriť ľahko a za priaznivú cenu prostredníctvom paketov Plus. Tie môžu zahŕňať napríklad palubný počítač, klimatizáciu či signalizáciu vzdialenosti pri parkovaní vzadu.

Slovensko sa dočká novinky Citigo V prvej polovici tohto roku. Pri začatí predaja bude vozidlo uvedené na trh v trojdverovom variante, neskôr bude k dispozícii aj v päťdverovej verzii.

Štatistika

 
Aktuálne máme 159 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.