práve ste tu : Automagazín Automagazín Najžiadanejšie ojazdené vozidlá v roku 2011 v AAA AUTO

Najžiadanejšie ojazdené vozidlá v roku 2011 v AAA AUTO

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 5. januára (WBN/PR) - V minulom roku bola najpredávanejším ojazdeným vozidlom na Slovensku a v Česku Škoda Fabia. Slováci aj Česi tento model zhodne preferujú v striebornej či šedej metalíze. Na Slovensku kupovali štvrtinu Fabií ženy a pomerne vyrovnané boli preferencie pri výbere medzi karosériou hatchback a verziou kombi. Vyplýva to z internej štúdie spoločnosti aaa AUTO.

„Hoci v minulom roku bola v našich autocentrách najžiadanejším vozidlom Škoda Fabia, keď sa jej predaje v medziročnom porovnaní zvýšili o 10 %, najväčšími tohtoročnými „skokanmi roka“ boli modely Ford Focus s nárastom 58 %, ďalej Ford Mondeo s 56 % a model SEAT Ibiza s 37 %,“ konštatoval Country Manager AAA AUTO pre Slovensko Antonín Mrocek.

Najžiadanejšími farbami roku 2011 boli u ojazdených áut modrá a šedá, nasledované základnou pastelovou červenou. Najmenej obľúbenou farbou bola hnedá, najviac klesol záujem o zlatú farbu. Ďalej vzrástli preferencie dieselových motorov, ktoré si v minulom roku vybralo 40 % zákazníkov oproti 36 % v roku 2010. Prevedenie hatchback potom preferovalo stabilne 46 % zákazníkov. Žiadne zmeny nenastali ani pri výbere prevodovky, kde je v úplnej väčšine (95 %) zvolená manuálna. Väčší dôraz sa však kladie na skutočnosť, aby bolo auto vybavené klimatizáciou (+10 %), áut bez klimatizácie je predávaných necelá tretina.

Ženy pri svojom výbere ojazdeného vozidla vlani najčastejšie kupovali škodovky, potom Citröen C3 a Peugeot 206. Muži okrem tradičných modelov Škoda volili aj VW Passat, Renault Megane alebo VW Golf.

„Skokanom roku“ sa v aaa AUTO stali vozidlá kategórie MPV a SUV, ktorých predaje sa medziročne zvýšili skoro o polovicu. Všeobecne autá s pohonom 4x4 sú žiadané takmer desatinou zákazníkov.

Rebríček TOP 10 najžiadanejších ojazdených automobilov v roku 2011:

1. Škoda Fabia
2. Škoda Octavia
3. Škoda Felicia
4. VW Passat
5. Renault Megane
6. Opel Astra
7. VW Golf
8. Ford Focus
9. Peugeot 206
10. Peugeot 307

Skupina AAA AUTO pôsobí na trhu takmer 20 rokov. V súčasnej dobe prevádzkuje sieť 25 pobočiek v Českej republike a na Slovensku. V septembri 2007 vstúpila holandská materská spoločnosť AAA Auto Group N.V. na burzy cenných papierov v Prahe a Budapešti. Podľa auditovaných výsledkov predala v roku 2010 skupina aaa AUTO 39 530 automobilov. V minulom roku zvíťazila aaa AUTO v nezávislom spotrebiteľskom teste autobazárov denníka Mladá Fronta DNES a webové stránky www.aaaauto.cz sa umiestnili na prvom mieste medzi automobilovými firmami v súťaži Web Top 100.

Štatistika

 
Aktuálne máme 270 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.016 s.