práve ste tu : Automagazín Automagazín Bývalý jazdec F1 Barrichello bude jazdiť v IndyCar

Bývalý jazdec F1 Barrichello bude jazdiť v IndyCar

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

SAO PAULO 29. februára (WEBNOVINY) - Brazílčan Rubens Barrichello našiel sponzora, ktorý vykryje jeho účinkovanie v nasledujúcej sezóne amerického automobilového seriálu IndyCar.

Dlhoročný pilot tímov formuly 1 sa dohodol na spolupráci so spoločnosťou Brasil Maquinas, ktorá podniká v oblasti prenájmu ťažkých stavebných mechanizmov. Vďaka podpore vo výške približne 3 miliónov dolárov má 39-ročný jazdec zabezpečené miesto v tíme KV Racing Technology, s ktorým nedávno aj testoval.

Firma Brasil Maquinas sa snažila Barrichellovi pomôcť udržať si pozíciu v niektorej stajni "efjednotky", ale bez úspechu. Barrichello tak odjazdí všetkých šestnásť pretekov v sérii IndyCar a svoj debut zažije 25. marca v Saint Petersburgu na Floride. Sám 39-ročný veterán povedal, že sa pravdepodobne nezúčastní na všetkých pretekoch s ohľadom na jeho zdravie a rodinu, no nakoniec sa rozhodol pre všetky okruhy.

Brazílčanov tímový kolega bude jeho dlhoročný kamarát Tony Kanaan, ktorý ho pozval na testovanie vozidiel. Vo štvrtok to oznámili majitelia stajne Kevin Kalkhoven a Jimmy Vasser na tlačovej konferencií.
Barrichello si minulú sezónu, devätnástu vo svojej kariére v F1, odkrútil vo Williamse. Po jej skončení ho však vytlačil ďalší Brazílčan - synovec legendárneho Ayrtona Sennu Bruno. V kokpitoch Jordanu, Stewartu, Ferrari, Hondy, Brawnu GP a Williamsu vyhral Barrichello dovedna 11 veľkých cien, 68-krát stál na pódiu pre troch najlepších.

Štatistika

 
Aktuálne máme 233 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.