práve ste tu : Automagazín Automagazín Víťaza Portugalskej rely diskvalifikovali, neodvolá sa

Víťaza Portugalskej rely diskvalifikovali, neodvolá sa

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

LISABON 2. apríla (WEBNOVINY) - Fín Mikko Hirvonen prišiel o svoj triumf na Portugalskej rely. V cieli štvrtého podujatia seriálu majstrovstiev sveta WRC bol prvý s náskokom takmer dvoch minút (1:51,8) pred Nórom Madsom Östbergom, ale jeho auto nezodpovedalo technickým predpisom, takže ho vylúčili z pretekov.

Úradujúci vicemajster sveta Hirvonen si na svoje premiérové prvenstvo za volantom Citroën DS3 a celkovo pätnáste v kariére musí ešte počkať.

Hovorca Citroënu priznal po porušenie pravidiel, ale trest považuje za neprimeraný a plánujú sa odvolať. Víťazstvo teda patrí premiérovo Östbergovi na Forde pred Rusom Jevgenijom Novikovom na vozidle rovnakej značky, tretí bol Petter Solberg z Nórska tiež na Forde Fiesta RS.

V hodnotení poradia jazdcov seriálu MS si napriek odstúpeniu z Portugalskej rely udržal vedúce postavenie.

Osemnásobný svetový šampión Sébastien Loeb z Francúzska. Solberg na 2. mieste zaostáva o 4 body a tretí Östberg má trinásťbodové manko.


Citroën sa voči diskvalifikácii neodvolá

Tím Citroën nepodá odvolanie voči vylúčeniu Fína Mikka Hirvonena z Rely Portugalska. Auto fínskeho pretekára nezodpovedalo technickým predpisom, čoho následkom bola dodatočná diskvalifikácia z pretekov.

"Po konzultácii s odborníkmi sme sa rozhodli, že sa neodvoláme k Medzinárodnému odvolaciemu tribunálu (TAI)," informoval hovorca Citroën Racing. V cieli štvrtého podujatia seriálu majstrovstiev sveta WRC bol Hirvonen prvý s náskokom takmer dvoch minút (1:51,8) pred Nórom Madsom Östbergom no vzhľadom na spomenuté udalosti si musí úradujúci vicemajster sveta na svoje premiérové prvenstvo za volantom Citroën DS3 a celkovo pätnáste v kariére ešte počkať.

Rely Portugalska - aktualizované výsledky:

Konečné poradie: 1. Mads Östberg (Nór.) Ford Fiesta RS 4:21:16,1 h, 2. Jevgenij Novikov (Rus.) Ford Fiesta RS +1:33,2 min, 3. Petter Solberg (Nór.) Ford Fiesta RS +1:55,6, 4. Nasser Al-Attiyah (Katar) Citroën DS3 +6:05,8, 5. Martin Prokop (ČR) Ford Fiesta RS +6:09,2, 6. Dennis Kuipers (Hol.) Ford Fiesta RS +6:47,3

Poradie seriálu MS (po 4 pretekoch):
Jazdci: 1. Sébastien Loeb (Fr.) 66 bodov, 2. Petter Solberg (Nór.) 62, 3. Mads Östberg (Nór.) 53, 4. Mikko Hirvonen (Fín.) 50, 5. Jevgenij Novikov (Rus.) 39, 6. Jari-Matti Latvala (Fín.) 28

Štatistika

 
Aktuálne máme 52 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.016 s.