práve ste tu : Automagazín Automobilky Kia a Mobis majú budúci rok vytvoriť tisíc pracovných miest

Kia a Mobis majú budúci rok vytvoriť tisíc pracovných miest

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

Kia Motors Slovakia je prvým výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Závod bol vybudovaný v rokoch 2004 až 2006. S výrobou vozidiel aj motorov pre osobné automobily začala spoločnosť v decembri 2006. Kia na Slovensku zamestnáva v súčasnosti viac ako tritisíc ľudí a vyrába automobil Kia cee’d v troch karosárskych úpravách - päťdverový cee’d, kombi cee’d_sw a trojdverový športový pro_cee’d, športovo-úžitkový model Kia Sportage a najnovšie aj malé viacúčelové vozidlo Kia Venga. Spoločnosť Kia Motors Slovakia aktuálne patrí medzi najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku. Od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 výrobné brány závodu opustilo už viac ako 930 tisíc vozidiel.

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) - Zvýšenie produkcie automobilky KIA Motors Slovakia a otvorenie nového závodu spoločnosti Mobis na Slovensku prinesie v budúcom roku minimálne tisícku nových pracovných miest. Ministrovi práce a sociálnych vecí Jozefovi Mihálovi to počas služobnej cesty v Južnej Kórei prisľúbili najvyšší predstavitelia spoločností KIA Hyoung-Keun Lee a Mobis Syk-Soo Chung.

"Očakávame, že otvorenie závodu na výrobu bŕzd, čo je investícia za 39 miliónov eur, vytvorí potrebu zamestnať 450 pracovníkov. Takisto prechádzame na trojzmennú prevádzku,“ potvrdil podpredseda správnej rady Mobisu Syk-Soo Chung.


Spokojní so zmenami v Zákonníku práce

Aj menší subdodávatelia, ako napríklad Sungwoo Hitech plánujú nabrať nových ľudí. Na stretnutí s ministrom Mihálom v juhokórejskom Soule ocenili zmeny v slovenskom Zákonníku práce, ktoré im práve umožnia vytvorenie nových pracovných miest. "Sme vďační za tieto zmeny v legislatíve. So slovenskými pracovníkmi sme veľmi spokojní, vidíme na nich väčšiu chuť pracovať a nadšenie, ako u našich zamestnancov v Ostrave, kde máme takisto prevádzku,“ skonštatoval prezident tejto spoločnosti Heekeun Park. Aj vedenie Mobisu ocenilo nový Zákonník práce. "Tieto zmeny sú dôležité, vyzvem našich manažérov, odborárov v závode a aj zamestnancov, aby ich správne chápali a využívali,“ uzavrel Syk-Soo Chung.

Minister práce Jozef Mihál mal možnosť vidieť vo výskumnom vývojovom centre firmy KIA nové modely z radu Cee´d, ktoré v budúcom roku začnú vyrábať práve v žilinskom závode. Zvýšenie produkcie si vyžiada zavedenie trojzmennej prevádzky. "Zvýšenie počtu pracovných miest predpokladajú v tejto súvislosti aj subdodávatelia spoločnosti KIA a samozrejme, aj spoločnosť Mobis,“ spresnil minister Mihál.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 223 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.