práve ste tu : Automagazín Automobilky ŠKODA Yeti a ŠKODA Roomster zvíťazili v ankete Auto Trophy

ŠKODA Yeti a ŠKODA Roomster zvíťazili v ankete Auto Trophy

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 23. novembra (WBN/PR) - Hneď dva modely značky ŠKODA získali v tomto roku prestížne ocenenie „Auto Trophy“. Model Yeti pritom v kategórii „Importované terénne autá do 30 000 eur“ presvedčivo zvíťazil už v rokoch 2009 a 2010. Presne 30,2 % zo zhruba 100 000 čitateľov „Auto Zeitung“, ktorí sa súťaže zúčastnili, hlasovalo pre chytré kompaktné vozidlo kategórie SUV. S veľkým náskokom odsunul Yeti na druhé miesto Daciu Duster (14,2 %) a Land Rover Defender (7,2 %) na tretie miesto.

Rovnako presvedčivo sa presadila aj ŠKODA Roomster medzi importovanými minivanmi.
Kompaktné MPV získalo 22,2 % hlasov a obsadilo prvé miesto pred modelmi Mazda 5 (13,1 %) a Seat Altea (9,7 %). Roomster sa tak prejavil ako úspešný evergreen. Od svojho uvedenia na trh v roku 2006 je ŠKODA Roomster jediným víťazom v kategórii „Importované minivany“ vôbec. Viacúčelové MPV značky ŠKODA sa tak ocenením „Auto Trophy“ môže pochváliť už šiestykrát v rade.

Vynikajúci výsledok dopĺňajú modely Superb a Octavia. Čitatelia časopisu Auto Zeitung odhlasovali vlajkovej lodi značky ŠKODA v silne obsadenej kategórii „Importované autá vyššej triedy“ druhé miesto. Rovnako sa umiestnila ŠKODA Octavia v triede „Importované kompaktné vozidlá“.

Vyznamenania a trofeje pre českú automobilku prevzali Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA Auto a Dr. Eckhard Scholz, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA Auto za oblasť Technického vývoja, v automobilovom centre Meilenwerk v Düsseldorfe. „Výsledok hlasovania čitateľov nás veľmi teší. ŠKODA je synonymom pre chytré a praktické autá s modernou a ekologickou technikou za férové ceny. Túto ponuku v budúcnosti rozšírime aj pre nové segmenty trhu. S malým vozidlom ŠKODA Citigo štartujeme modelovú ofenzívu, ktorú naša značka ešte nezažila,“ zdôraznil Vahland.

Časopis Auto Zeitung udeľoval túto prestížnu cenu už po dvadsiaty štvrtý raz. V tomto roku čitatelia a užívatelia internetu volili svojich favoritov v 29 kategóriách a v jednej osobitnej súťaži. Na výber mali takmer zo 400 modelov.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 184 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.014 s.