práve ste tu : Automagazín Formula Lewis Hamilton vyhral Veľkú Cenu Abú Zabí, Vettel odstúpil

Lewis Hamilton vyhral Veľkú Cenu Abú Zabí, Vettel odstúpil

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

ABÚ ZABÍ 13. november (WEBNOVINY) - Víťazom Veľkej ceny Abú Zabí, predposledného podujatia seriálu majstrovstiev sveta formuly 1, sa stal britský jazdec Lewis Hamilton z tímu McLaren.

Druhý skončil Španiel Fernando Alonso na Ferrari, stupne víťazov doplnil Hamiltonov krajan i tímový kolega Jenson Button.

Sebastian Vettel odstúpil z pretekov

Dvojnásobný šampión v seriáli majstrovstiev sveta monopostov formuly 1 Sebastian Vettel nedokončil Veľkú cenu Abú Zabí, predposledné podujatie aktuálnej sezóny.

Ide o prvé preteky v ročníku 2011, v ktorých 24-ročný Nemec nedošiel do cieľa (naposledy odstúpil z pretekov v októbri minulého roka počas Veľkej ceny Kórejskej republiky). Vettel si vybojoval v sobotu 14. pole position v aktuálnej sezóne, čím vyrovnal rekord Nigela Mansela z roku 1992.

Počas samotných pretekov však doplatil hneď v úvode na defekt pravej zadnej pneumatiky, v dôsledku ktorého sa ocitol mimo trate. Suverén tejto sezóny ešte dokázal priviesť svoj monopost do boxov, ale mechanici Red Bullu ho nedokázali spojazdniť. Vettel bude mať na záverečnej Veľkej cene v Brazílii šancu vyrovnať rekord krajana Michalela Schumachera v počte prvenstiev v rámci jednej sezóny. Schumacher ich dosiahol 13, Vettel tento rok zatiaľ triumfoval 12-krát.