práve ste tu : Automagazín Info pre vodičov AAA AUTO zaznamenáva 100 % rast záujmu o štvorkolky

AAA AUTO zaznamenáva 100 % rast záujmu o štvorkolky

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 27. septembra (WBN/PR) - Štatistiky spoločnosti AAA auto opäť ukazujú, že s nástupom jesene sa výrazne zvyšuje dopyt po ojazdených automobiloch vhodných na zimu, teda s náhonom všetkých štyroch kolies. „Dopyt po automobiloch SUV narástol oproti rovnakému obdobiu minulého roka o viac než 100 %,“ uviedol Regional Sales Manager spoločnosti AAA auto Pavel Filipi. Celkovo bolo vozidiel s pohonom na všetky štyri kolesá predaných o takmer 80 % viac než vlani.

Preferencia ojazdených vozidiel SUV je u zákazníkov z roka na rok viditeľnejšia. Dôvodom sú dlhšie čakacie lehoty na dodanie nových áut, cenová dostupnosť ojazdených vozidiel ako takých a v neposlednom rade aj zvýšená zákaznícka preferencia modelov, ktoré sú do zimných podmienok cestnej premávky praktickejšie.

Lacnejšie verzie automobilov SUV, ktoré majú poháňané iba predné kolesá, sa podľa Filipiho predávajú tiež veľmi dobre vďaka módnemu vzhľadu. Zákazník by si ale mal uvedomiť, že sa ich schopnosti na snehu a v blate nijako nelíšia od bežných automobilov. Mierny príplatok za pohon všetkých kolies sa teda zvlášť v zimnom období vyplatí, lebo tieto autá sú menej ohrozené šmykom alebo uviaznutím v snehu a tiež sa ľahšie rozbiehajú na zľadovatenej vozovke.

„Automobily s pohonom všetkých štyroch kolies tvoria v súčasnosti 7 % z celkového počtu ponúkaných áut,“ pripomenul Pavel Filipi s tým, že ich počet sa bude priebežne zvyšovať s nástupom zimnej sezóny.

Najpredávanejšie autá 4x4 jeseň 2011:

1. VW Passat
2. Škoda Octavia
3. Kia Sportage
4. Hyundai Santa Fe
5. Kia Sorento
6. Toyota RAV4
7. Mercedes ML
8. Honda CRV
9. Hyundai Tucson
10. Suzuki SX4

Skupina AAA auto pôsobí na trhu takmer 20 rokov. V súčasnej dobe prevádzkuje sieť 25 pobočiek v Českej republike a na Slovensku. V septembri 2007 vstúpila holandská materská spoločnosť AAA Auto Group N.V. na burzy cenných papierov v Prahe a Budapešti. Podľa auditovaných výsledkov predala v roku 2010 skupina aaa AUTO 39 530 automobilov. V minulom roku zvíťazila AAA auto v nezávislom spotrebiteľskom teste autobazárov denníka Mladá Fronta DNES a webové stránky www.aaaauto.cz sa umiestnili na prvom mieste medzi automobilovými firmami v súťaži Web Top 100.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 130 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.011 s.