práve ste tu : Automagazín Motošport Lukáš Jasenský triumfoval už v premiérovej sezóne

Lukáš Jasenský triumfoval už v premiérovej sezóne

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) - Iba 19-ročný slovenský motocyklový reprezentant Lukáš Jasenský, jazdec tímu JLT-Motoracing, víkendovým 3. miestom na záverečných pretekoch UEM Alpe Adria Championship na chorvátskom okruhu Grobnik pri Rijeke (27. - 28. augusta) úspešne zavŕšil svoju premiérovú sezónu na týchto pretekoch. Talentovaný Slovák premenil svoj debut na medzinárodnej motocyklovej scéne na (ne)čakané celkové víťazstvo v triede Superstock 600. Konečný úspech pretekára z Veľkých Turoviec pri Šahách je o to cennejší, že ho dosiahol v mimoriadne silnej konkurencii 69 účastníkov z jedenástich krajín.

Záverečné podujatie UEM Alpe Adria Championship v Chorvátsku bolo poznačené neúčasťou pretekárov, ktorí už v konečnom hodnotení nemohli prísť o svoje umiestnenie, či si ho nemohli zlepšiť. Ale aj napriek týmto plánovaným absenciám si priaznivci motoristického športu prišli na svoje. Do Rijeky necestoval ani Slovák Michal Puškár (SG Fix Racing) , ktorý už mal pred týmito pretekmi isté 2. miesto v triede 125 SP, v ktorej sa z celkového víťazstva radoval taliansky jazdec Stefan Scillaci. Naopak o 3. miesto v tejto triede bojoval Peter Rauch z tímu Motovia Motoclub.

"Jeho súper, chorvátsky jazdec Novosel, na domácej pôde zvíťazil a Peter Rauch zostal celkovo štvrtý. To je však pre tohto pretekára, ktorý v tejto sezóne načal už štvrtú desiatku rokov na pretekárskych rýchlostných okruhoch, rozhodne veľkým úspechom," uviedla generálna sekretárka Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) Tatiana Kašlíková.

V triede 125 GP malo Slovensko zastúpenie len v Barbore Jakubičkovej jazdiacej s českou licenciou, ktorá v Rijeke skončila na 7. mieste a v konečnom hodnotení sezóny 2011 obsadila 11. priečku. Oveľa väčšiu radosť však tento rok mala z celkového 4. miesta v majstrovstvách Českej republiky.

V pretekoch triedy Superstock 1000 skončil v Rijeke na 9. mieste starší brat Lukáša Jasenského Tomáš, najviac bodov zo slovenských pretekárov však v tohtoročnom seriáli UEM Alpe Adria Championship získal Vladimír Kada z tímu VT Racing Team, ktorý obsadil konečné 21. miesto. V Rijeke stál na štarte triedy Superbike zo slovenských pretekárov len Vladimír Ruža, ktorý vybojoval 4. miesto a v konečnom hodnotení tohto alpsko-jadranského šampionátu mu patrí 5. priečka. V hodnotení národných motocyklových federácií obsadila Slovenská motocyklová federácia (SMF) štvrté miesto spomedzi desiatich hodnotených federácií, keď prvé tri priečky obsadili Česi, Rakúšania a Taliani.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 367 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.009 s.