práve ste tu : Automagazín Motošport Pole position na VC Aragónska v MotoGP pre Stonera

Pole position na VC Aragónska v MotoGP pre Stonera

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

MADRID 17. septembra (WEBNOVINY) - Austrálčan Casey Stoner si vybojoval v sobotňajšej kvalifikácii na Veľkú cenu Aragónska, ďalšie preteky seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov, pole position a do nedeľňajších pretekov kubatúry MotoGP vyštartuje z najvýhodnejšej pozície. Jazdec Hondy vyhral na okruhu Motorland v Španielsku kvalifikáciu pomerne jasne, na 2. mieste skončil jeho tímový kolega Dani Pedrosa, tretia priečka patrila Američanovi Benovi Spiesovi na Yamahe.

Nedeľňajšie preteky v Aragónsku budú štrnástymi z osemnástich v sezóne. Stoner je lídrom hodnotenia šampionátu MotoGP, pred obhajcom titulu Jorgem Lorenzom má náskok 35 bodov.