práve ste tu : Automagazín Motošport Rozlúčka s Wheldonom bude v nedeľu v Indianapolise

Rozlúčka s Wheldonom bude v nedeľu v Indianapolise

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

Odporúčame:

Tragický záver IndyCar - pri nehode zahynul Brit Wheldon INDIANAPOLIS 19. októbra (WEBNOVINY) - Posledná rozlúčka s tragicky zosnulým jazdcom automobilového seriálu IndyCar Danom Wheldonom bude v nedeľu popoludní v Indianapolise.

Verejnosť môže vzdať úctu pamiatke obeti hromadnej havárie zo záverečných pretekov sezóny v Lase Vegas v meste, kde Brit dosiahol svoje najväčšie úspechy. Slávnych 500 míľ Indianapolisu vyhral dvakrát, druhý raz práve tento rok v máji.

Vedenie IndyCar oznámilo, že pietna spomienka sa uskutoční v hale Conseco Fieldhouse, kde hrávajú svoje domáce zápasy NBA basketbalisti Indiana Pacers.

Wheldon zahynul v nedeľu vo veku 33 rokov, keď utrpel vážne zranenia krku a hlavy. Jeho monopost v 11. kole pretekov vo vysokej rýchlosti vymrštilo do výšky pri náraze do havarovaných vozidiel pred ním, začal horieť a prevrátil sa.

Medzi pozostalými je jeho manželka Susie a dvaja synovia, ktorých môže verejnosť od stredy podporiť aj finančne na špeciálne pre túto príležitosť otvorenom účte.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 416 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.009 s.