práve ste tu : Automagazín Motošport Konala sa posledná rozlúčka s Danom Wheldonom

Konala sa posledná rozlúčka s Danom Wheldonom

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

ST. PETERSBURG 22. októbra (WEBNOVINY) - V sobotu sa v St. Petersburgu na Floride rodina, priatelia, známi i fanúšikovia rozlúčili s britským jazdcom motoristickej série IndyCar Danom Wheldonom, ktorý 15. októbra vo veku 33 rokov zahynul pri hromadnej kolízii na pretekoch v Las Vegas.

"Mal si levie srdce, milovaný. Vďaka za to, že si so mnou zdieľal svoju lásku a život," uviedla vdova Susan v liste, ktorý čítali na pohrebe v Prvom presbyteriánskom kostole. Wheldon po sebe zanechal dvoch synov - Sebastiana a Olivera. Na obrade priamo v chráme bolo takmer 1000 prítomných. "Tí, ktorí sme Dana poznali, sme boli okradnutí o vzácny poklad," povedal jazdcov kamarát Adrian Sussman a dodal: "Dan miloval ľudí a tí mu to oplácali rovnakým spôsobom."

Wheldon, ktorý vyrastal v anglickom Embertone, sa dva razy stal víťazom prestížneho podujatia Indianapolis 500 vrátane tejto sezóny. "Viem, že sa narodil pre súťaženie a víťazstvá," skonštatovala Wheldonova sestra Holly v prípise, ktorého obsah tlmočil jazdcov kolega Scott Dixon. Práve Dixon spolu s ďalšími pretekármi Tonym Kanaanom a Dariom Franchittim a Wheldonovými bratmi Austenom, Elliottom a Ashleym niesol rakvu. Wynnona Juddová, sestra Franchittiho manželky Ashley, zaspievala skladbu Amazing Grace. Verejná spomienka na Wheldona sa uskutoční v nedeľu v Indianapolise.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 157 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.