práve ste tu : Automagazín Motošport Konár v chladiči Hirvonena priniesol Loebovi obhajobu titulu

Konár v chladiči Hirvonena priniesol Loebovi obhajobu titulu

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

CARDIFF 11. novembra (WEBNOVINY) - Snahu Mikku Hirvonena o prerušenie sedem rokov trvajúcej vlády Sébastiena Loeba vo svete rely zastavil konár v chladiči jeho auta.

Fínsky jazdec musel v piatok na záverečných pretekoch sezóny vo Walese pre poškodenie motora zastaviť svoj Ford Fiesta a pripravil sa tým o možnosť zmazať osembodové manko v priebežnom hodnotení na lídra šampionátu.

Keďže v sobotu už nebude pokračovať v súťaži, Loeb v predstihu získal svoj ôsmy titul majstra sveta v rade.

Hirvonen sa v piatok na chvíľu dostal na čelo poradia Rely Veľkej Británie pred Loeba, rýchlejší bol v piatej aj šiestej rýchlostnej skúške, ale potom prišla osudná chyba. Chladič motora mu poškodil skrytý konár stromu počas siedmej rýchlostnej skúšky v Dyfnante, ktorý narazil do prednej časti auta. Samotná nehoda stála Hirvonena takmer štyri minúty. "Mikka je definitívne out, nebude pokračovať, keďže jeho auto je príliš poškodené", informoval hovorca tímu Ford.

Keďže Hirvonen nebude môcť v sobotu pokračovať v 3. etape, Loeb je bez ohľadu na ďalšie výsledky už istým svetovým šampiónom. Francúz po piatku vedie o 1,1 s pred Jarim-Mattim Latvalom z Fínska. "Áno, máme všetky triumfy vo svojich rukách. Teraz čakáme, s čím vyrukuje Mikko. Pre mňa je dôležité, že som dokončil druhú etapu. Ak Hirvonen nebude v sobotu štartovať, budem jazdiť už v absolútnej pohode a bez starostí," uviedol Loeb, keď ešte nepoznal Hirvonenov definitívny osud.

Rely Veľkej Británia - poradie po druhom dni (po 11 z 23 rýchlostných skúšok):
1. Sébastien Loeb (Fr.) Citroën 1:23:18,3 min, 2. Jari-Matti Latvala (Fín.) Ford Fiesta +1,1, 3. Mads Östberg (Nór.) Ford Fiesta +1:13,3, 4. Petter Solberg (Nór.) Citroën +1:21,3, 5. Hennng Solberg (Nór.) Ford Fiesta +2:51,7, 6. Ott Tänak (Ford Fiesta) +3:46,0

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 51 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.011 s.