práve ste tu : Automagazín Rôzne Toyota Auris zapísaná v Guinessovej knihe rekordov

Toyota Auris zapísaná v Guinessovej knihe rekordov

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

Foto: Toyota
BRATISLAVA 10. novembra - Spoločne s organizáciou ADAC a pod dohľadom prísnej poroty „Guinnessovej knihy rekordov“ vytvoril Auris HSD v dňoch 28. -29. októbra v Kolíne nad Rýnom svetový rekord. Cieľom bolo dosiahnuť v rámci segmentu C doposiaľ najnižšiu spotrebu paliva v mestskej prevádzke. Za volantom sedeli striedavo traja inštruktori autoklubu ADAC z oboru úspory pohonných hmôt, ktorí dosiahli vynikajúcu hodnotu 3,46 litrov na 100 kilometrov.
/>
24 hodín bol tím na určenom okruhu o vzdialenosti zhruba 30 kilometrov na ceste po Kolíne nad Rýnom a nevynechal pritom ani stred mesta. Svetový rekord bolo možné sledovať na Facebooku v sekcii Toyota</a> Auris HSD. Sériový Auris HSD bol vybavený pneumatikami MICHELIN ENERGYTM Saver, natankovaný palivom Shell FuelSave Super a pochádzal zo súťaže Auris HSD Eco Challenge, ktorú predminulý víkend organizovalo celkom 24 tímov cez celé Nemecko.

Rovnako ako Auris HSD Eco Challenge poskytol dôkaz o spôsobilosti vozidla na cesty na dlhé vzdialenosti, svetový rekord poskytuje pôsobivý dôkaz o efektívnosti hybridného pohonu značky Toyota o plnohodnotnej spôsobilosti vozidla pre každodenné jazdy. Nový Auris HSD, ktorý je tohtoročnou novinkou Toyoty, určuje v oblasti spotreby paliva a emisií CO2 nové meradlo v triede kompaktných hatchbackov.

Plnohodnotný hybridný pohon, ktorý sa skladá z benzínového motoru 1,8 l VVT-i, elektromotora a plynulej automatickej prevodovky, vyvíja systémový výkon 100 kW/136 k a zabezpečuje vozidlu skvelú priemernú spotrebu 3,8 l/100 km a emisie CO2 89 g/km. Ako prvý a doposiaľ jediný model kompaktnej triedy s plnohodnotným hybridným pohonom tým Auris HSD vyzdvihuje úlohu popredného hráča v oblasti šetrných technológií pohonu.
Zdroj ©WEBNOVINY

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 45 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.010 s.