práve ste tu : Automagazín Rôzne Nové Suzuki Swift je autom roka

Nové Suzuki Swift je autom roka

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

Foto: Suzuki
BRATISLAVA 23. novembra - V domácom Japonsku sa na základe výsledkov ankety stal nový Swift autom roka 2011. Začiatkom novembra mu ocenenie udelilo Združenie automobilového priemyslu v Japonsku a Zväz novinárov Japonska (RJC Car of the Year Award). Užívatelia nového Swiftu pritom vyzdvihujú jeho jazdnú stabilitu a komfort, kvalitu interiéru, vysoký výkon i nízku spotrebu paliva.

Nový Swift je piatym takto oceneným vozidlom značky Suzuki, keď v roku 1993 získal japonský titul Auto roka Suzuki Wagon R, roku 2006 Swift prvej generácie a roku 2008 modely Suzuki Wagon R a Wagon R Stingray.

Auto roka sa spomedzi domácich vozidiel v Japonsku vyhlasuje od roku 1991. Do najnovšieho hodnotenia boli zaradené domáce modely, ktoré sa začali vyrábať v období od 1. novembra 2009 do 31. októbra 2010. Swift vzišiel zo súťaže ako víťaz spomedzi šiestich modelov, ktoré sa prebojovali až do jej finále.


Aj šetrní volili Swift

Suzuki Swift si za auto roka vybrali aj v Škótsku, ktorého obyvateľom sa pripisuje najmä šetrnosť. Ocenenie Auto roka a zároveň cenu za bezpečnosť udelila novému Swiftu Asociácia škótskych motoristických novinárov. Dvadsaťčlenná porota škótskych motoristických novinárov pritom pripísala Swiftu najviac bodov v kategórii malých áut. Suzuki tak prvýkrát zvíťazilo počas dvanásťročného trvania tejto ankety v Škótsku.

"Dnes sa vyžaduje od malých vozidiel komfort, kvalita, dokonalosť a bezpečnosť na úrovni výkonných vozidiel.“, zdôvodnil víťazstvo Swiftu predseda Asociácie škótskych motoristických novinárov, John Murdoch. Zároveň toto vozidlo vyzdvihol tiež pre jeho štýlovosť a priaznivé nadobúdacie a prevádzkové náklady.

Ako najbezpečnejšie vozidlo vo svojej kategórii bol Swift zasa vyhodnotený najmä pre jeho štandardnú výbavu ocenenú piatimi hviezdičkami Euro NCAP, ktorá okrem iného zahŕňa sedem airbagov a ESP.
Zdroj ©WEBNOVINY

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 61 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.011 s.