práve ste tu : Automagazín Rôzne Mazdu 6 obľubujú aj pavúky

Mazdu 6 obľubujú aj pavúky

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

Foto: Mazda
BRATISLAVA 8. marca (WEBNOVINY) - Zvolávacie akcie sú celkom bežná vec. Nezvykneme sa nimi na našom portáli zaoberať, pretože z času na čas sa každému výrobcovi podarí niečo nedomyslieť a neskôr to musí dodatočne naprávať. Stáva sa to aj tým najuznávanejším. Dnes tu však máme zvolávaciu akciu, za ktorú výrobca nemôže. Príčinou sú pavúky.

V Severnej Amerike bolo nájdených 20 vozidiel, ktoré mali upchaný odvetrávací kanálik palivovej nádrže pavučinami. Pri jeho upchaní hrozí narastanie tlaku v nádrži. Ak by tlak narástol extrémne, hrozí prasknutie nádrže a únik benzínu, čo by v prípade najhoršieho scenára mohlo viesť k požiaru. V spomínaných dvadsiatich prípadoch síce k ničomu nedošlo, no Mazda chce tento problém aj tak preventívne odstrániť.

Zvolávacia akcia sa týka až 65 000 vozidiel typu Mazda 6 s 2,5-litrovým benzínovým motorom. Ide o autá jazdiace na severoamerickom kontinente, ktoré boli vyrobené medzi aprílom 2008 a februárom 2010. Hovorca automobilky, Jeremy Barnes, nevie vysvetliť príčinu tejto kurióznej situácie. Vtipne dodal, že pavúky zrejme majú radi „zoom-zoom“ štýl Mazdy.

Majitelia inkriminovaných vozidiel začnú dostávať pozvánky do servisov približne v polovici marca. Následne im bude do spomínaného odvetrávacieho kanálika bezplatne inštalovaná pružina, ktorá by mala zabrániť „hniezdeniu“ pavúkov.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 62 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.015 s.