práve ste tu : Automagazín Veterány Mercedes 300 SL Competition Special – nález roka

Mercedes 300 SL Competition Special – nález roka

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) - O tom, že jedného dňa nájdeme nejaký pekný veterán v nejakej starej stodole, sníva asi každý nás, ktorí sa veteránom venujeme. Istý Rudi Koniczek si takýto sen splnil. Po rozsiahlom pátraní sa mu toto auto podarilo nájsť v kalifornskej Santa Monice.

Rudi Koniczek už zreštauroval kusy s poradovým číslom 1 a 6 zo špeciálnej série Competition Special. História všetkých exemplárov so špeciálnej 29-kusovej edície je známe. O aute s poradovým číslom 21 sa však dlho nič nevedelo. Nakoniec ho Koniczek a jeho tím vypátral v stodole pod kopou starých počítačov. Trvalo dve hodiny, kým sa okolo auta vôbec dalo chodiť.

Auto patrilo istému Tomovi Welmersovi. Ten ho v roku 1955 dostal od svojich rodičov ako darček k promóciám. S autom jazdil až do roku 1970, kedy sa pokazila prevodovka. Nikto mu to nevedel opraviť, a tak auto odparkoval do garáže. Na štyridsať rokov.

Teraz je auto v rukách Koniczeka, ktorý pracuje na tom, aby ho dostal do špičkovej kondície. Očakávaná predajná cena zrejme bude mať sedem cifier (v amerických dolároch).

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 137 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.009 s.