práve ste tu : doma Filantropia Nadácia Orange odmení neziskové organizácie

Nadácia Orange odmení neziskové organizácie

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) - Nadácia Orange bude už po tretí raz odmeňovať neziskové organizácie na Slovensku. O prestížnu Cenu Nadácie Orange sa môžu uchádzať organizácie, ktorých práca má dlhodobý prínos pre celú spoločnosť.

Nadácia Orange ako líder medzi firemnými nadáciami podporuje rozvoj tretieho sektora ešte viac ako doposiaľ. Zo všetkých nominácií vyberie odborná hodnotiaca komisia po prvý raz až 9 organizácií. Víťazovi v každej z troch kategórií – podpora vzdelávania, regionálneho rozvoja a sociálnej integrácie – udelí Nadácia Orange finančnú odmenu 10 000 eur.


Verejné uznanie a podpora

Mimovládne organizácie majú možnosť opäť prezentovať svoje projekty a získať ocenenie, ktoré je jediné svojho druhu na Slovensku. Cena Nadácie Orange je už tretí rok synonymom verejného uznania a podpory, ktorá umožňuje mimovládnym organizáciám ďalej napredovať. Tento rok podporí Nadácia Orange trikrát viac mimovládnych subjektov. Víťaz každej z troch kategórií – vzdelávanie, regionálny rozvoj a sociálna integrácia – získa finančnú odmenu vo výške 10 000 eur, ktorú môže využiť na ďalšie projekty a rozvoj organizácie. Taktiež dostáva príležitosť zviditeľniť svoju činnosť a vďaka tomu aj možnosť získať podporu od ďalších darcov. Mimovládne organizácie, ktoré v jednotlivých kategóriách obsadia druhé a tretie miesto, získajú od Nadácie Orange podporu v hodnote 5 000 eur a 2 000 eur.

„Dôvodom prečo sme sa rozhodli založiť tradíciu odovzdávania Ceny Nadácie Orange je naša snaha systematicky prispievať k rozvoju filantropie a charity na Slovensku. Sme presvedčení, že praktická podpora a verejné zviditeľnenie práce neziskových organizácií, ktoré prichádzajú s dlhodobými a inovatívnymi riešeniami celospoločenských problémov, je tá správna cesta. Som veľmi rada, že sa môže Nadácia Orange aj týmto spôsobom spolupodieľať na formovaní lepších podmienok v rámci tretieho sektora u nás,“ hovorí správkyňa Nadácie Orange Andrea Cocherová.


Šancu majú všetky subjekty pôsobiace v oblasti tretieho sektora

V treťom ročníku Ceny Nadácie Orange sústredí vyhlasovateľ svoju pozornosť na mimovládne organizácie, ktoré sa vyznačujú dlhodobými aktivitami. O ocenenie sa môžu organizácie uchádzať so svojimi ukončenými aj aktuálne prebiehajúcimi projektmi, a nemusí pritom ísť o projekty, ktoré boli podporené Nadáciou Orange. Šancu majú všetky subjekty pôsobiace v oblasti tretieho sektora. Podmienkou je, že sa minimálne tri roky venujú podpore vzdelávania, regionálneho rozvoja alebo sociálnej integrácie, teda oblastiam, ktoré sú programovými prioritami aj pre aktivity Nadácie Orange.

Mimovládna organizácia sa môže nominovať sama prostredníctvom vyplneného nominačného formulára, alebo ju nominuje iný subjekt. Bližšie informácie o Cene Nadácie Orange sú k dispozícii na TU. Uzávierka prijímania nominácií je 13. marca 2012. Víťazi budú vyhlásení 18. apríla 2012 na slávnostnom galavečere v Bratislave.

Štatistika

 
Aktuálne máme 58 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.