práve ste tu : doma Justícia Matka utopenej Simonky utiekla zo súdu

Matka utopenej Simonky utiekla zo súdu

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

ODPORÚČAME:

Matke Simonky utopenej vo Váhu vymeral súd tri roky väzenia

Simonkino telo našli vo Váhu

Hľadajú stratené trojročné dievčatko
TRNAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Krajský súd v Trnave dnes potvrdil trojročné väzenie pre Martinu Švecovú, ktorej sa vlani vo Váhu pri Hlohovci utopila trojročná dcéra Simonka.

Nezodpovedná matka tesne pred zamietnutím jej odvolania zo súdu odišla a väzeniu sa tak vyhla. Teraz budú po nej pátrať policajti.

Podľa predsedníčky senátu Janky Klčovej súd nemohol zadržať obžalovanú skôr, ako rozsudok nadobudol právoplatnosť.

Švecová útek avizovala tesne pred verejným zasadnutím s vysvetlením, že chce ešte Vianoce stráviť doma. Odišla aj bez občianskeho preukazu, ktorý nechala v súdnej sieni. Podľa obhajcu Petra Mešenca jeho klientka len využila svoje právo.

Okresný súd v Piešťanoch odsúdil 1. júna Martinu Švecovú na trojročný trest odňatia slobody pre prečin usmrtenia. Obžalovaná sa proti výške trestu odvolala. Po dnešnom zamietnutí odvolania je trest právoplatný.
Simonka sa stratila koncom júna minulého roka v Hlohovci. Matka najskôr tvrdila, že dievčatko niekto uniesol z detského ihriska.

Stovky policajtov a dobrovoľníkov niekoľko dní prehľadávali pivnice, polia, lúky a vodné plochy v okolí mesta. Neskôr sa žena pod ťarchou dôkazov priznala, že s dievčatkom bola pri Váhu, kde jej Simonka vypadla z náručia do vody. Mŕtve telo dievčatka našli záchranári 3. júla vo Váhu približne dva kilometre od Hlohovca zakliesnené v konároch. Po tragickej udalosti sa Švecová rozviedla a odišla bývať do okresu Dunajská Streda.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 331 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.009 s.