práve ste tu : doma Justícia Prokuratúra podala obžalobu na exposlanca Jána K.

Prokuratúra podala obžalobu na exposlanca Jána K.

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA/ŽILINA 25. októbra (WEBNOVINY) - Na bývalého poslanca Národnej rady SR za Smer-SD Jána K. už podal prokurátor Okresnej prokuratúry v Martine obžalobu. Spolu s ďalšími dvoma osobami je obvinený zo spolupáchateľstva na zločine obmedzovania osobnej slobody a prečine ublíženia na zdraví v štádiu pokusu.

"O obžalobe bude rozhodovať Okresný súd v Martine," dodal pre agentúru SITA prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Milan Cisárik.

Podľa starších medializovaných informácií je táto kauza z apríla 2006. Denník Nový Čas v minulosti uviedol, že sa vtedy riešila milenecká aféra medzi Jánom K. a sedemnásťročnou Rómkou. Jej priateľ, dnes už manžel, podľa spisu preto rozbil poslancovi auto. Poslanec spolu so svojím synom ho vraj za to naložil do auta, zaviezol ho do garáže a zbil. Exposlanec svoju vinu ešte v roku 2009 odmietal.

"Nespáchal som žiadny trestný čin,“ vyhlásil v pléne parlamentu v decembri 2009. „Môžem sa zodpovedať len za to, čo som urobil, a nie za niečo, čo sa nestalo,“ dodal vtedy.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 376 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.009 s.