práve ste tu : doma Justícia Zastreľte ma, nepamätám sa, povedal svedok na súde

Zastreľte ma, nepamätám sa, povedal svedok na súde

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

PEZINOK 1. decembra (WEBNOVINY) – Policajti vo štvrtok predviedli posledného svedka v kauze údajnej prípravy vraždy policajta, v ktorej sú obžalovaní bratia Ján a Róbert F. z Kežmarku.

Svedok si však na pojednávaní Špecializovaného trestného súdu v Pezinku nespomínal na svoje výpovede z prípravného konania, keď bol ešte utajovaným svedkom a svedčil proti obžalovanému. Dokonca mal pochybnosti aj o tom, či pred ním sedí skutočne Ján F. Práve tento svedok mal pritom policajtovi povedať, že sa pripravuje jeho likvidácia, aby si dal pozor. Takto vypovedal aj na polícii.

„Zastreľte ma, nepamätám sa,“ povedal svedok prokurátorke, keď mu dnes prečítala zápisnicu z jeho staršej výpovede a pýtala si, či tak vypovedal. Nevedel ani, či niekedy policajtom takú výpoveď podpísal.

„Ja potrebujem na čítanie okuliare, keď mi dajú niečo podpísať, tak tam čarbnem podpis a idem preč,“ vyhlásil s tým, že v prítomnosti policajtov sa necíti dobre. Zápisnice o svojich výpovediach si však podľa vlastných slov nikdy pred ich podpísaním nečíta. „V tej zápisnici nie sú moje slová, viete, ja som taký sedlák,“ vyhlásil s tým, že on sa nevie dobre vyjadrovať a štylizovať vety. S policajtom, ktorého vražda sa údajne pripravovala, podľa vlastných slov nemôže mať dobrý vzťah, lebo ten na neho urobil intrigu a kvôli nemu bol vo väzbe. Svedok odmietol na súde podpísať prevzatie rozhodnutia o poriadkovej pokute 200 eur za to, že sa na minulé pojednávanie nedostavil. Tvrdí, že poslal súdu ospravedlnenie so svojou PN-kou, o čom má vraj potvrdenie.

Rozsudok dnes v kauze nepadne, prípad musí senát Špecializovaného trestného súdu odročiť. Dôvodom je potreba opätovne predvolať poškodeného. Súd preverí vyhlásenie rozsudku obžalovaného Jána F. v inej kauze pre prípadné uloženie súhrnného trestu. Obom bratom podáva spoločenskú záruku Občianske združenie Inštitút Kristovho veľkňaza.

Podľa obžaloby sa Ján F. chystal zabiť policajta v mieste jeho bydliska. Podrobnosti o policajtovi podľa prokuratúry zisťoval jeho brat. Motívom plánovaného skutku bola podľa prokuratúry pomsta za to, že policajt sa kontaktoval s jeho priateľkou. Okrem toho sa policajt podieľal aj na krokoch polície súvisiacich s kauzou vydieračského únosu starčeka, v ktorej Ján F. figuroval. Dnes už bývalý policajt vo svojej výpovedi spresnil, že na prípade únosu nepracoval priamo, zúčastnil sa na pátraní po obvinenom, poskytol isté informácie a pýtal sa krajskej kriminálky, prečo prípad riešia len ako priestupok.

V minulosti na súde vypovedala aj bývalá priateľka Kežmarčana Jána F. Podľa vlastných slov nevedela o tom, že by chcel jej expriateľ policajta „riešiť“. Tvrdila, že jej, naopak, expriateľ hovoril, aby si nič nerobila z policajtových rečí, keď jej policajt bývalého priateľa vykreslil v negatívnom svetle, ako muža, pred ktorým si má dávať pozor. Podľa tejto svedkyne je Ján F. mierumilovný, srdečný.

Ján F. v úvode pojednávania odmietol svoju vinu, podobne ako jeho brat. „Pre mňa bol ten človek vzduch, vôbec ma nezaujímal, …nechcel som ho zabiť, nevyhľadával som ho,“ povedal vo svojej výpovedi a rovnako odmietol, že by niekedy žiadal brata Róberta, aby zisťoval informácie o policajtovi. Ján F. tvrdí, že celá kauza je pomsta policajta za to, že sa „chcel vyspať“ s jeho vtedajšou priateľkou. Róbert F. na súde povedal, že ho obvinenie z úkladnej vraždy ponižuje a uráža, lebo taký skutok je v rozpore s jeho presvedčením. Expolicajt vo svojej výpovedi pred súdom v minulosti vysvetľoval, že na bratov dal trestné oznámenie preto, že ho dva zdroje pred nimi vystríhali.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 52 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.016 s.