práve ste tu : doma Ostatné Trest pre Contadora je dôkaz, že boj proti dopingu existuje

Trest pre Contadora je dôkaz, že boj proti dopingu existuje

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

SYDNEY 7. februára (WEBNOVINY) - Úradujúci šampión Tour de France Cadel Evans vidí v dvojročnom dištanci pre svojho španielskeho súpera Alberta Contadora potvrdenie vedúceho postavenia cyklistiky v boji proti dopingu.

Dvojnásobný víťaz Tour Contador sa v pondelok dozvedel verdikt Športového arbitrážneho súdu (CAS) v Lausanne, ktorý ho pripravil o tretie prvenstvo - z roku 2010, kedy bol pozitívny na klenbuterol.

Väčšina cyklistov sa postavila na stranu odsúdeného, sympatie mu vyjadril aj Luxemburčan Andy Schleck, ktorý Španiela nahradí v menoslove víťazov.

Contador vďaka oslobodeniu od národnej federácie mohol vlani štartovať na Tour, ale skončil až piaty. Zvíťazil Evans.

"Cyklistika už vykonala viac ako dosť pri snahe ukázať, že to myslí s bojom proti dopingu vážne. Teraz sú na rade ďalšie športy, aby si vzali príklad. Možno sa vďaka tomu raz podarí úplne vykoreniť užívanie zakázaných látok," povedal Austrálčan, ktorý pozorne sledoval vývoj Contadorovej kauzy a veril, že zodpovedné inštitúcie sa dopracujú k správnemu riešeniu.

"Bolo na nich, aby rozhodli. Trvalo to dlho, netuším, čo za tým všetkým bolo. Nemal som predstavu, ako sa všetko skončí," dodal Evans na pondelkovom vyhlasovaní laureátov Laureus World Sport Awards, kde bol medzi nominovanými. Cenu dostal srbský tenista Novak Djokovič.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 146 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.015 s.