práve ste tu : doma Ostatné Tím formuly 1 Williams bude mať testovaciu jazdkyňu

Tím formuly 1 Williams bude mať testovaciu jazdkyňu

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

ŠANGHAJ 11. apríla (WEBNOVINY) - Monoposty tímu formuly 1 Williams bude testovať žena.

Škótka Susie Wolffová už nie je len manželkou jedného z akcionárov a riaditeľov britského zoskupenia Tota Wolffa, ale aj kolegyňou Fína Valtteriho Bottasa, ktorý bol doteraz jediným testovacím pilotom Williamsu. Jazdeckú dvojicu tvoria Pastor Maldonado a Bruno Senna.

Wolffová nebude jedinou ženou v kolotoči F1, tím Marussia angažoval na rovnakú pozíciu Španielku Maríu De Villotovú. Dvadsaťdeväťročná Wolffová (za slobodna Stoddartová) už siedmu sezónu jazdí v nemeckom automobilovom seriáli DTM, sedí za volantom Mercedesu. Podľa predstáv šéfa Franka Williamsa by mala pomôcť tímu najmä prácou so simulátorom, ale v nadchádzajúcich mesiacoch si vyskúša aj skutočné okruhy a nebude chýbať v zákulisí na vybraných pretekoch.

"Formula 1 je maximálna možná výzva pre každého jedného jazdca. Ponúka mi príležitosť zlepšiť zručnosti, ktoré som nadobudla v DTM. Rada by som dokázala, že ženy majú na to, aby konkurovali mužom na najvyšších poschodiach automobilového športu," povedala Wolffová. Jej manžel s týmto krokom údajne nemá nič spoločné, preto ponúkol svoju funkciu riaditeľa.

Iba dve ženy v minulosti priamo zasiahli do pretekov formuly 1. Talianka Maria Teresa de Filippisová v roku 1958 skončila desiata na Veľkej cene Belgicka a najlepší výsledok jej krajanky Lelly Lombardiovej bola šiesta priečka na VC Španielska v roku 1975. V seriáli pôsobili tiež Britka Divina Galicaová (1976 a 1978), Juhoafričanka Desire Wilsonová (1980) a ďalšia Talianka Giovanna Amatiová (1992), ale do samotných pretekov sa nekvalifikovali.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 271 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.