práve ste tu : doma Politika Bola som tvrdá premiérka, tvrdí Iveta Radičová

Bola som tvrdá premiérka, tvrdí Iveta Radičová

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 18. decembra (WEBNOVINY) - Premiérka SR Iveta Radičová nesúhlasí s kritikou opozície, ktorá tvrdí, že ako predsedníčka vlády bola príliš mäkká.

"Myslím si, a to by povedali aj kolegovia z koalície, že som bola dostatočne tvrdá a rázna na vnútorných rozhovoroch," vyhlásila Radičová v dnešnej diskusnej relácii STV O päť minút dvanásť.

Jej vládnutie bolo podľa nej otvorené, čo so sebou prináša otvorené diskusie o rozdielnych názoroch či postojoch. Vláda to navyše nemala ľahké aj preto, že musela šetriť a škrtať tvárou v tvár nespokojným občanom.

"V Českej republike pán premiér Nečas tiež ledva - ledva drží koalíciu pohromade," hovorí Radičová. "Keď to porovnávam, za tých 18 mesiacov padlo deväť vlád v rámci EÚ," dodala.

Premiérka v relácii hodnotila aj situáciu v zdravotníctve, ktorá sa v posledných týždňoch zdramatizovala štrajkom lekárov. Požiadavky lekárov boli podľa Radičovej prehnané a pri ich presadzovaní nebrali ohľad na nič iné. Na rokovania s Lekárskym odborovým zväzom má predsedníčka vlády negatívne spomienky.

"Pre mňa záver osobný z tých rokovaní? Viete som sa aj dočítala v nejakom otvorenom liste, že som vraj bola na vyšetrení s ramenom. No nebola som. A môžem vyhlásiť, že moja dôvera je natoľko oslabená, že dúfam, že ani v živote sa na lekárov nebudem musieť obrátiť, čím nechcem paušalizovať, ale musia pochopiť, že ten zážitok z tých rokovaní je hlboko vážny a moja dôvera je naštrbená," uzavrela. Na otázku moderátorky, či uvažuje o kandidatúre v prezidentských voľbách, Radičová odpovedala, že je ešte predčasné o tom hovoriť.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 39 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.014 s.