práve ste tu : doma Regióny Richard Raši sa ujal primátorskej funkcie

Richard Raši sa ujal primátorskej funkcie

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

Foto: SITA/Ivan FleischerKOŠICE 21. decembra – Doterajší primátor Košíc František Knapík na dnešnom ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve odovzdal novozvolenému primátorovi Richardovi Rašimu (Smer-SD) mestské insígnie. Do poslaneckých lavíc po zložení poslaneckého sľubu zasadlo aj 50 novozvolených mestských poslancov, z toho 27 nováčikov.

„Nepochybujem o tom, že všetci ako tu sedíme a všetci, ktorí žijeme v tomto meste, skutočne máme radi Košice. A nepochybne si rovnako všetci prajeme, aby sa nám v Košiciach žilo spoločne lepšie a krajšie. Spolu ozdravíme Košice, čiže každý z nás a spolu,“ povedal Raši v inauguračnom prejave. Za priority spoločného úsilia označil pohodlnú a kultúrnu dopravu, nové pracovné príležitosti, lepší domov pre všetkých Košičanov, bezpečnosť a poriadok, zdravé, čisté a zelené Košice. Chce, aby bol otvorený a transparentný magistrát.

„Ako primátor mesta Košice chcem osobitnú pozornosť venovať zlepšeniu postavenia našich starších spoluobčanov. Budem trvať na dôslednom uplatňovaní systému reálnych opatrení v riešení vážneho problému neprispôsobivých Košičanov," povedal Raši. Chce aktívne prispieť k riešeniu kritickej dopravnej situácie, nedostatku parkovacích miest, chýbajúcich multifunkčných ihrísk a športovísk, nedostatočnej bezpečnosti, nečistoty a neporiadku na verejných priestranstvách. Za zvlášť dôležité považuje umiestnenie všetkých zmlúv mesta na jeho internetovú stránku a realizovanie verejného obstarávania formou elektronických aukcií. Raši vyhlásil, že zmení doterajší prístup mesta k investorom, ktorí budú mať na magistráte otvorené dvere. Uviedol, že pred Košičanmi stojí jedna historicky jedinečná a neopakovateľná výzva: projekt Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013. Podčiarkol, že je pripravený ako primátor urobiť maximum, aby bol úspešný a verí, že aj ostatní Košičania urobia všetko, čo je v ich silách a možnostiach pre spoločný úspech mesta a krajiny. „Košičania, nečakajte iba na to, kým mesto urobí niečo pre vás. Mesto sme my všetci a každý z nás môže urobiť niečo pre Košice,“ vyzýva obyvateľov mesta.
Zdroj ©WEBNOVINY

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 81 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.020 s.