práve ste tu : Ekonomika Analýzy Na globálny vývoj zareagovali aj slovenskí investori

Na globálny vývoj zareagovali aj slovenskí investori

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 9. augusta (WEBNOVINY) - Vývoj na globálnom akciovom trhu ovplyvnil v uplynulom týždni aj slovenský trh kolektívneho investovania. Podielové fondy na Slovensku vykázali za uplynulý týždeň záporné predaje vo výške 22,3 mil. eur, čo je najhorší medzitýždenný výsledok v tomto roku. Spätné nákupy v prípade akciových fondov prevýšili celkové predaje o 3,5 mil. eur. "Je to naozaj bežná reakcia. Keď nastáva prudší pokles tak niektorí investori predávajú," uviedol v reakcii na minulotýždňové výsledky podielových fondov pre agentúru SITA výkonný riaditeľ Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) Ivan Znášik. Dodal pritom, že celkový výsledok je ovplyvnený viacerými faktormi.

Nezvyčajne vysoké záporné predaje pritom zaznamenali aj zmiešané fondy, ktoré skončili v mínuse 2,6 mil. eur. Podľa Znášika sa pod tento výsledok podpísala aj ich akciová zložka. Celkovo najvyššie záporné predaje z jednotlivých fondov pritom vykázali fondy peňažného trhu, a to vo výške 11,8 mil. eur. Tento výsledok sa však podľa výkonného riaditeľa SASS nevymyká z trendu predošlých mesiacov a je spôsobený aj inými faktormi ako globálnou situáciou.

V mínuse v uplynulom týždni skončili aj ostatné kategórie fondov, pričom ako jediné vykázali kladné čisté predaje špeciálne fondy nehnuteľností, ktoré skončili s kladnými predajmi za 2,1 mil. eur. Celkové predaje fondov členov Slovenskej asociácie správcovských spoločností zaznamenali v uplynulom týždni 21,5 mil. eur a spätné nákupy predstavovali 43,8 mil. eur.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 344 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.013 s.