práve ste tu : Ekonomika Burzy Taliansko znepokojilo Nemecko aj Veľkú Britániu

Taliansko znepokojilo Nemecko aj Veľkú Britániu

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

Odporúčame:
Výnos talianskych dlhopisov sa dostal nad kritickú hranicu

Investorov znervózňuje situácia v Taliansku, trh akcií klesá

Obavy zo situácie v Taliansku zvýšili ceny zlata i ropy BERLÍN 9. novembra (WEBNOVINY) - Nemecká vláda je znepokojená najnovším vývojom na finančných trhoch a situáciu v Taliansku veľmi pozorne sleduje. V stredu to vyhlásil hovorca kancelárky Angely Merkelovej Steffen Seibert. Uviedol, že nemecká vláda a kancelárka privítali sľub Talianska, že uskutoční ekonomické reformy. Konštatoval, že Taliansko má problém so zadlženosťou a musí posilniť svoju konkurencieschopnosť.

Znakom znepokojenia na trhoch je to, že hovorkyňa Medzinárodného menového fondu (MMF) musela v stredu dementovať utorkové vyjadrenia analytikov, podľa ktorých monitorovaciu misiu fondu v Taliansku v polovici novembra povedie druhý najdôležitejší predstaviteľ MMF, prvý zástupca šéfky fondu David Lipton. "Radi by sme objasnili, že prvý zástupca riaditeľa nevedie misie fondu," konštatovala hovorkyňa MMF vo vyhlásení. "Prvý zástupca riaditeľky David Lipton nebude viesť misiu do Ríma," dodala.

Britský premiér sa v stredu v parlamente o situácii v Taliansku vyjadril negatívne. "Ak nemáte dôveryhodný plán na riešenie svojej zadlženosti a svojich deficitov, či sa vám trhy páčia alebo nie, nepožičajú vám nijaké peniaze," povedal Cameron v parlamente. "To vidíme v krajinách, ako je Grécko a teraz tragicky aj Taliansko, kde cena požičiavania si peňazí sa dostáva na totálne neudržateľné úrovne," dodal.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 165 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.