práve ste tu : Ekonomika Burzy Euro oslabilo po schladení optimizmu o úspechu summitu únie

Euro oslabilo po schladení optimizmu o úspechu summitu únie

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

LONDÝN 7. decembra (WEBNOVINY) - Euro v stredu mierne oslabilo. Negatívne na neho zapôsobilo vyjadrenie predstaviteľa nemeckej vlády, ktorý schladil optimizmus, že európski lídri na piatkovom summite podniknú rozhodné kroky na zastavenie dlhovej krízy eurozóny. Nemecko je čoraz viac pesimistickejšie v súvislosti s názorom, že na tohtotýždňovom summite Európskej únie sa podarí dosiahnuť dohodu o tom, ako vyriešiť dlhovú krízu eurozóny. Dôvodom je to, že to vyzerá tak, že niektoré vlády nechápu vážnosť situácie, povedal v stredu predstaviteľ nemeckej vlády pod podmienkou zachovania svojej anonymity.

Euro okrem toho príliš nezareagovalo na to, že dopyt po 5-ročných nemeckých vládnych dlhopisoch na stredajšej aukcii bol lepší, ako sa očakávalo. Oproti predošlému dňu spoločná európska mena voči doláru oslabila o 0,1 % na 1,3386 USD/EUR. Hodnota eura voči švajčiarskemu franku sa nezmenila a ich kurz bol 1,2415 CHF/EUR. Nezmenil sa ani kurz dolára voči jenu a bol i 77,72 JPY/USD. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, posilnil o 0,1 % na 78,56 bodu.


Stredoeurópske meny oslabovali

Vývoj na stredoeurópskych devízových trhoch ovplyvňovali protichodné informácie. ČR síce vykázala rekordný obchodný prebytok, ale zároveň oslabila jej priemyselná výroba. Thu Lan Nguyen, analytik Commerzbank, uviedol, že zlotý bude mať šancu na zotavenie až potom, keď sa zmenšia obavy z dlhovej krízy eurozóny. O Maďarsku tiež prišli protichodné správy. Vláda zredukovala prognózu hospodárskeho rastu v roku 2012, ale agentúra Fitch uviedla, že jej rating pravdepodobne nezmení. Česká koruna do 14:00 SEČ oslabila o 0,36 % na 25,331 CZK/EUR, poľský zlotý klesol o 0,04 % na 4,475 PLN/EUR a maďarský forint oslabil o 0,05 % na 300,85 HUF/EUR.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 137 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.013 s.