práve ste tu : Ekonomika Ekonomické správy Globálná ekonomika bude podľa menového fondu rásť

Globálná ekonomika bude podľa menového fondu rásť

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

WASHINGTON 17. apríla (WEBNOVINY) - Globálny ekonomický rast sa pomaly zlepšuje, keďže hrozby zo strany Európy ustupujú, riziká však zostávajú vysoké, uviedol Medzinárodný menový fond (MMF) v najnovšom výhľade svetovej ekonomiky, ktorý zverejnil v utorok.

Globálna ekonomika smeruje k tomu, že sa v tomto roku sa zvýši o 3,5 % a na budúci rok o 4,1 %.

Je to lepší výhľad v porovnaní s januárovou prognózou, kedy MMF predpovedal, že svetová ekonomika v tomto roku vzrastie o 3,3 % a na budúci rok o 3,9 %.

Fond však zároveň varoval, že ak v eurozóne opäť prepukne kríza, mohlo by to vyvolať všeobecne zbavovanie sa riskantných aktív a globálny rast v najbližších dvoch rokoch by to mohlo obrať o 2 % a rast eurozóny o 3,5 %.

MMF prognózuje, že hospodárstvo eurozóny po minuloročnom raste o 1,7 % v tomto roku oslabí o 0,3 %. V prípade USA fond odhaduje, že rast sa v tomto roku zrýchli na 2,1 % z vlaňajšej úrovne 1,7 %.

Ekonomika Nemecka podľa fondu sa v tomto roku zväčší iba o 0,6 %, francúzske hospodárstvo o 0,5 % a taliansky a španielsky hrubý domáci produkt (HDP) sa zmenšia a to o 1,9 % a o 1,8 %.

Fond predpokladá, že HDP Veľkej Británie v tomto roku posilní o 0,8 % a japonské hospodárstvo vzrastie o 2 %. Ruská ekonomika podľa MMF posilní o 4 % a Čína vykáže rast na úrovni 8,2 %.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 43 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.013 s.