práve ste tu : Ekonomika Investície Ceny ropy v utorok klesli, zlato posilnilo

Ceny ropy v utorok klesli, zlato posilnilo

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

NEW YORK 11. apríla (WEBNOVINY) - Ceny ropy v utorok klesli a ocitli sa na sedemtýždňovom minime, keď údaje z Číny, ktorá je druhým najväčším spotrebiteľom tejto komodity na svete, poukázali na riziko spomalenia globálneho dopytu.

Čína dosiahla v marci prebytok obchodnej bilancie vo výške 5,35 mld. USD, keď rast exportu prekonal očakávania, objem dovozov však ustúpil z prechádzajúceho 13-mesačného maxima.

Obchodovanie negatívne zasiahla aj správa Federálneho úradu pre energetiku (EIA) v USA, ktorý upravil smerom nadol prognózu globálneho dopytu po rope v tomto a budúcom roku.

Ceny britskej ropy Brent klesli o 2,79 USD na 119,88 USD za barel a prepadli sa tak najhlbšie od 17. februára. Ceny ľahkej americkej ropy oslabili o 1,44 USD na 101,02 USD za barel.

Ceny zlata pokračovali v utorok v raste štvrtý deň po sebe. Prispelo k tomu oslabenie na akciových trhoch, čo zvýšilo dopyt po vzácnom kove ako bezpečnej investícii.

Spotová cena zlata bola o 19:30 GMT na úrovni 1 660,20 USD za uncu, čo bolo o 1,2 % viac ako záverečná hodnota z pondelka. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 16,80 USD na 1 660,70 USD za uncu.

Kurz:
(1 EUR = 1,3114 USD)

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 66 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.020 s.