práve ste tu : Ekonomika Stavebníctvo Nový cestný most v Trenčíne má stáť okolo 37 mil. eur

Nový cestný most v Trenčíne má stáť okolo 37 mil. eur

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) - Výstavba nového cestného mosta v Trenčíne cez Váh vyjde podľa zmluvnej ceny na 36,76 mil. eur vrátane dane s pridanou hodnotou. Je to takmer dvakrát menej v porovnaní s predpokladanými stavebnými nákladmi, ktoré predstavovali 60,36 mil. eur bez dane a spolu s ňou 72,44 mil. eur. Zníženie nákladov umožnila konkurencia dvanástich firiem v opakovanej verejnej súťaži na stavebné práce naplánované na tri roky. Stavba trenčianskeho mosta začína oficiálne v piatok popoludní. Slovenská správa ciest (SSC) informovala o výsledku súťaže vo Vestníku verejného obstarávania.

SSC po vyhodnotení ponúk v tendri vybrala za zhotoviteľa združenie stavebných firiem ZIPP, s.r.o. a Strabag, s.r.o. Stavba mosta bude spolufinancovaná z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu v rámci Operačného programu Doprava. Podľa zmluvy, uzavretej cestármi s úspešným dodávateľom 4. augusta, majú subdodávateľské práce dosiahnuť 10-percentný podiel. Pôjde o zvláštne a špeciálne zakladanie, zaťažovacie skúšky, preložky inžinierskych sietí, vypracovanie realizačnej dokumentácie a archeologický prieskum.

Slovenská správa ciest vyhlásila v marci po vyše roku opakovanú verejnú súťaž na stavbu nového cestného mosta v Trenčíne. Pôvodný tender nariadil Úrad pre verejné obstarávanie zrušiť vlani v máji pre porušenie zákona o verejnom obstarávaní, pričom nedostatky mohli mať zásadný vplyv na výsledok súťaže. Odhadované náklady vtedy dosahovali 51,32 mil. eur bez dane.

Výstavba trenčianskeho mosta bola pôvodne plánovaná na štyri roky. Stavba bola zaradená do zoznamu širšieho zásobníka projektov ciest prvej triedy v programovom období 2007 až 2013, ktoré majú byť spolufinancované zo zdrojov Európskej únie.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 63 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.017 s.