práve ste tu : Ekonomika Stavebníctvo V Novom Meste nad Váhom chcú postaviť Kaufland aj nové byty

V Novom Meste nad Váhom chcú postaviť Kaufland aj nové byty

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť Queen Investment, s.r.o. plánuje v Novom Meste nad Váhom postaviť nákupné centrum Kaufland a v jeho susedstve bytový dom so 72 bytmi. Obidva objekty chce investor postaviť v miestnej časti Dolné Samoty medzi ulicami Čachtická, Vysoká, Kapitána Nálepku a Fraňa Kráľa. Predpokladanú hodnotu investície spoločnosť vyčíslila na 20 mil. eur. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý Queen Investment predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), začiatok výstavby je naplánovaný na január budúceho roku a predpokladané dokončenie v októbri 2012.

Obchodné centrum Kaufland sa bude rozkladať na ploche 4 620 metrov štvorcových. Súčasťou obchodného domu má byť aj parkovisko s 212 parkovacími miestami. V blízkosti Kauflandu vyrastie aj menšia okružná križovatka, ktorá bude napojená na Čachtickú ulicu.

Navrhovaný bytový dom sa má podľa zámeru rozkladať na štyroch poschodiach a v jednom podzemnom podlaží bude parkovisko. Celkovo novostavba ponúkne 108 parkovacích miest a 72 bytov. Na každom poschodí sa bude nachádzať 18 bytov, pričom väčšina bude dvojizbových. Smerom k bytovému domu chce investor postaviť okružnú križovatku napojenú na Čachtickú ulicu a ulice Škultétyho a Chrásteka.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 83 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.015 s.