práve ste tu : Kultúra Divadlo Na Novej scéne nájdete už aj muzikálovú školu

Na Novej scéne nájdete už aj muzikálovú školu

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 16. novembra (WBN/PR) - Od januára 2012 začne v Divadle Nová scéna fungovať špeciálny nový projekt! Cieľom tejto Muzikálovej akadémie pri Divadle Nová scéna (MADNS) je školenie univerzálnosti žiakov a umelcov pre produkcie Novej scény, ako aj ich príprava na zahraničné konkurzy. Na akadémii sa budú vyučovať tri hlavné odbory muzikálového umenia a to SPEV, TANEC, HERECTVO v jednotlivých kurzových kombináciách. Akadémia pracuje s profesionálnymi lektormi, ktorí garantujú profesionálnu a modernú výučbu.

Už 27. novembra sa v divadle uskutoční konkurz pre školský rok 2012 v odboroch spev, herectvo a tanec. Akadémia prijme študentov od 7 rokov, starší študenti nie sú vekom limitovaní. Viac informácii o konkurze nájdete na nových stránkach akadémie www.madns.sk a na www.nova-scena.sk .

Akadémia taktiež ponúka rozospievanie profesionálnych umelcov pred predstaveniami a individuálny odborný koučing v podobe intenzívnych kurzov. Akadémia sa venuje príprave študentov na prijímacie pohovory na stredné a vysoké odborné umelecké školy ako aj na rôzne umelecké konkurzy do televíznych show a predstavení.

Garantom akadémie je Miroslava Marčeková, ktorá vyštudovala Bratislavské konzervatórium odbor Operný spev. Účinkovala v mnohých operných divadlách doma i v zahraničí, neskôr sa začala venovať pedagogickej činnosti a muzikálovému spevu taktiež doma i v zahraničí. Z muzikálových postáv si zahrala v týchto predstaveniach: Drakula, Krysař, Sladká Charity, Rocky Horror show, Do naha, Producenti, Hello, Dolly!, František z Assisi, Báthoryčka, Opera Mafiózo, Trik Trejsy a i. Pani Marčeková sa s úspechom venuje pedagogickej činnosti aj na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave a na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Je porotkyňou mnohých speváckych súťaží, ako i usporiadateľom kurzov muzikálového spevu. Výučbou Miroslavy Marčekovej sa sprostredkuje kontinuita jej žiakov vo vzdelávaní, konkrétne u týchto umelcov pôsobiacich na Novej scéne: Nela Pocisková, Dominika Richterová, Karin Olasová, Jana Lieskovská, Dominika Stará, Viktória Matušovová, Lucia a Petra Molnárové, Roman Muller, Martin Mikulášek, Alžbeta Bartošová, Jana Golisová (Fragile) a pod.

Pripravované projekty akadémie:
• Spevácka súťaž Muzikálová hviezda. Súťaž s 3 - ročnou tradíciou, na ktorej sa pravidelne zúčastňujú deti z celého Slovenska. Porota pozostáva z odborníkov
(Rok 2011: Ján Slezák, Dominika Stará, Milan Malinovský a predseda poroty Miroslava Marčeková – súťaž sa v roku 2011 konala v 4* Hoteli Kormorán, Šamorín) v roku 2012 bude súťaž pokračovať 4. ročníkom.
• Intenzívne víkendové kurzy
• Workshopy pre učiteľov základných a stredných škôl pod vedením umeleckých slovenských a zahraničných kapacít
• Špeciálne kurzy – svetoví lektori
• Detské letné muzikálové tábory
• Interné koncerty a externé koncerty
• Stáže na zahraničných školách – výmenné pobyty

Viac informácií nájdete na www.madns.sk a www.nova-scena.sk.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 254 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.