práve ste tu : Kultúra Divadlo V Štúdiu L+S ožili spomienky na Júliusa Satinského

V Štúdiu L+S ožili spomienky na Júliusa Satinského

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) - V Štúdiu L+S si v stredu 30. novembra zaspomínali na herca, humoristu, spisovateľa i karikaturistu Júliusa Satinského.

Jeho kolega a dlhoročný priateľ Milan Lasica sa s publikom podelil o svoje spomienky na tohto nezabudnuteľného umelca.

Súčasťou špeciálneho programu "Stále je za dverami“ bola i vernisáž originálnych a stále aktuálnych kresieb Júliusa Satinského, ktoré budú vystavené vo vestibule Štúdia L+S.

Lasica si zaspomínal na zážitky slávnej dvojice L+S pri ich začiatkoch, povedal publiku, aké bolo ich prvé stretnutie či ich spoločné prechádzky pri Dunaji, kde vymýšľali vtipné dialógy, netušiac, že sa raz na nich budú baviť i iní. Publikum v divadlách či pri televíznych obrazovkách sa na dialógoch dvoch hercov plných srdečného humoru bavilo niekoľko desaťročí.

Lasica si spomenul aj na ich spoločné časy na vojne, i na to, ako ich na posledné tri mesiace vojenskej služby rozdelili do dvoch rôznych útvarov. Satinského odvelili do Michaloviec a Lasicu do Trebišova. Charizmatický herec s úsmevom dodal: "Asi tá armáda nebola taká silná.“

Spomienky Lasicu predeľovali ukážky ich spoločných vystúpení v televízii z rôznych časových období. Herec pritom publiku čítal i spomienky iných slávnych osobností na nezabudnuteľného autora Rozprávok uja Klobásu či Čučoriedkarne.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 183 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.010 s.