práve ste tu : Kultúra Divadlo Dušan Skokan odišiel do hereckého neba

Dušan Skokan odišiel do hereckého neba

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

KOŠICE 21. marca (WEBNOVINY) – V utorok vo veku 70 rokov zomrel dlhoročný člen činohry košického divadla - herec Dušan Skokan. Informovalo o tom dnes Štátne divadlo (ŠD) v Košiciach. Posledná rozlúčka zo zosnulým umelcom bude v piatok 23. marca 2012 o 15:00 v obradnej sieni košického Krematória. Na doskách košického divadla stvárnil Dušan Skokan počas svojej kariéry množstvo postáv, tou poslednou bola úloha Olivera Martexa v komédii Williama Shakespeara Ako sa Vám páči.

Dušan Skokan sa narodil sa 24. júna 1941 v Bratislave. Po ukončení štúdia na VŠMU v Bratislave sa stal členom činoherného súboru ŠD Košice, v ktorom pôsobil s dvojročnou prestávkou počas základnej vojenskej služby až do odchodu do dôchodku. Patril do skupiny absolventov VŠMU, ktorí sa v 60. rokoch minulého storočia podieľali na umeleckej regenerácii súboru košickej činohry. Od príchodu do divadla sa s profesionálnou istotou zmocňoval kľúčových postáv v klasických aj súčasných hrách. Jeho introvertné herectvo, so schopnosťou prieniku do skrytých vrstiev stvárňovaných hrdinov, sa uplatnilo v charakterovo rozmanitých postavách vážneho repertoáru. Vo veselohrách a komédiách inklinoval najmä ku charakterovej komike.

Aj po odchode do dôchodku sa zúčastňoval divadelného života a v posledných rokoch účinkoval vo viacerých inscenáciách košickej činohry – Kto sa bojí Virgínie Wolfovej, Tri sestry, Chrobák v hlave, Prelet nad kukučím hniezdom a v už spomínanej komédii W. Shakespeara Ako sa Vám páči. V osobe Dušana Skokana stráca nielen košické divadlo, ale aj slovenské divadelné umenie, výraznú osobnosť posledných takmer piatich desaťročí.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 278 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.011 s.