práve ste tu : Kultúra Film Režisér Jean-Pierre Dardenne bude predsedať porote v Cannes

Režisér Jean-Pierre Dardenne bude predsedať porote v Cannes

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) - Belgický režisér Jean-Pierre Dardenne bude predsedať porote Cinefondation a krátkych filmov na 65. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Cannes.

Zasadne do nej spoločne s kanadskou herečkou Arsinee Khanjian; brazílskym režisérom a scenáristom Karimom Ainouzom; francúzskym spisovateľom, scenáristom a režisérom Emmanuelom Carrerem a čínskym režisérom a kameramanom Yu Lik-Waiom.

Porota v rámci kategórie Cinefondation 25. mája vyberie najlepšie krátke a stredne dlhé filmy režisérov z rôznych filmových škôl a 27. mája zas Zlatou palmou ocení najlepší krátky film.

Prestížne podujatie, ktorého tvárou je tento rok Marilyn Monroe, sa začne 16. mája a potrvá do 27. mája. Otvorí ho snímka Moonrise Kingdom (2012) režiséra Wesa Andersona.

Jean-Pierre Dardenne sa na festivale predstaví bez svojho brata Luca, s ktorým píše scenáre a produkuje i režíruje filmy. Zlatú palmu si z Cannes odniesli už dva razy - za drámy Rosetta (1999) a Dieťa (2005).

Film Mlčanie Lorny z roku 2008 v Cannes ocenili za najlepší scenár a minulý rok sa medzi súťažné filmy dostala ich snímka Chlapec na bicykli (2011), ktorá od poroty získala Grand Prix. Bratia majú na konte vyše 20 ďalších ocenení. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.hollywoodreporter.com.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 50 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.