práve ste tu : Kultúra Film Magický svet Harryho Pottera bude otvorený

Magický svet Harryho Pottera bude otvorený

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) - Fanúšikovia príbehov o Harrym Potterovi od soboty môžu navštíviť magický svet, ktorý vznikol vo filmových štúdiách Leavesden v Hertfordshire.

Tie vlastní spoločnosť Warner Bros, a práve v nich sa nakrúcalo všetkých osem filmov o mladom čarodejníkovi. Návštevníci si budú môcť prezrieť rokfortskú Veľkú sieň, pracovňu profesora Dumbledora, model obrovského pavúka Aragoga, Šikmú uličku či podrobný model Rokfortu v mierke 1:24. Zároveň si na vlastné oči overia tvrdenia o tom, že pľac je plný toľkých detailov, že si na plátne človek nemohol všetky všimnúť.

Výlet bude jednu rodinu stáť 83 libier (v prepočte takmer 100 eur). Návštevníkov po prehliadke čaká obchod so suvenírmi, mnohé z nich sú však pomerne drahé.

Replika šiat, ktoré mala na sebe Hermiona na vianočnom plese, stojí 241 libier (288 eur), Harryho metla Blesk 249 libier (298 eur) a Dumbledorov habit s plášťom bude na predaj za 495 libier (592 eur).

Podľa riaditeľa britskej pobočky Warner Bros Josha Bergera sú však predmety veľmi kvalitné. "Tiež je drahá ich výroba, preto sa predávajú za vysokú cenu," vysvetlil. "Ale 25 percent tovaru stojí menej ako 10 libier. Takže je úplne dostupný pre rodiny, ktoré prídu," uviedol.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.bbc.co.uk a www.people.com.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 50 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.