práve ste tu : Kultúra Film Festival Hory a mesto mal rekordnú návštevnosť

Festival Hory a mesto mal rekordnú návštevnosť

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) - Trinásty ročník medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto zaznamenal historicky najvyššiu návštevnosť.

Na hlavnú časť podujatia, ktoré sa uskutočnilo od 28. marca do 1. apríla v bratislavskom Auparku, prišlo takmer 7300 ľudí, čo je o 1200 viac ako vlani a raz toľko ako pred dvoma rokmi. Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka festivalu Hory a mesto Zuzana Golianová.

Sprievodné podujatia Hory a mesto v Cinema City a v Auparku a jeho okolí sledovalo alebo sa na nich priamo zúčastnilo podľa odhadov približne 18-tisíc ľudí. Festival pritom trval o deň viac ako v minulosti a značne vyššia bola aj kapacita sál.

V budúcom roku organizátori výrazné rozšírenie festivalu neplánujú, podľa Golianovej sa chcú skôr sústrediť na udržanie kvality programu a zdokonalenie servisu pre návštevníkov.

"Po minuloročnom náraste návštevnosti a mnohých vypredaných programových blokoch sme sa rozhodli ponúknuť návštevníkom sály s väčšou kapacitou. Ukázalo sa, že to bol najlepší krok - veď aj víkendové poobedné predstavenia sme mávali plné. Festival má svoje dobré meno, diváci sa k nám vracajú a my sa ich snažíme nesklamať - prinášame im kvalitný program vo forme svetových filmov hostí a prednášok,“ povedal programový riaditeľ festivalu Alan Formánek.

Počas piatich dní ponúkol festival Hory a mesto 52 filmov, 11 hlavných hostí, 18 prednášok cestoklubov Kino Svet, sedem fotovýstav, víkendové lezecké preteky a ďalšie sprievodné aktivity.

Dominantou programu je filmová prehliadka, v rámci ktorej získal tento rok Grand Prix pôsobivý film o 10-tisíc kilometrovej púti Austrálčana Tima Copea z Mongolska do Maďarska na koni, ťave aj peši s názvom Po stopách Džingischána.

Úspešné boli aj slovenské filmy, ktoré mali tento rok silné zastúpenie, bolo ich až 18.

K vrcholom festivalu patrila multimediálna prednáška najväčšej hviezdy festivalu, priekopníčky nielen ženského lezenia, ale aj voľného lezenia ako takého, Američanky Lynn Hill, Večer slovenských filmových premiér, program Máru Holečka a Cestokluby Kino svet.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 58 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.036 s.