práve ste tu : Kultúra Film Na Jednotke štartuje nová reality šou Trieda 9.A

Na Jednotke štartuje nová reality šou Trieda 9.A

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) dnes na Jednotke uvedie premiéru slovenskej verzie úspešného švédskeho formátu Class Of... s názvom Trieda 9. A.

Nová reality šou má ale na rozdiel od konkurenčných relácií nielen zaujať, ale aj rozprúdiť celospoločenskú diskusiu o nedostatkoch v školstve.

Švédsky originál sledoval príchod desiatich najlepších učiteľov do najhoršej triedy na najhoršej škole v krajine so zámerom zlepšiť študijné výsledky. Keďže sa na Slovensku nevedú podobné rebríčky základných škôl, tvorcovia sa na základe výsledkov testovania deviatakov rozhodli pre základnú školu z Haliče v Banskobystrickom kraji.

Päť špičkových učiteľov, ktorých tvorcovia vybrali po konzultáciách s ministerstvom školstva, sa postaví za katedru s cieľom pripraviť deviatakov na Monitor 9 z matematicky a slovenského jazyka. Slovenská televízia odvysiela spolu trinásť častí so začiatkom o 21:00 po špeciálnom vydaní šou 5 proti 5.

Švédsky originál lámal v rokoch 2008 a 2011 rekordy sledovanosti. Šou sa stala úspešnou aj v Chorvátsku a o projekt už prejavili záujem aj vo Francúzsku, Nemecku, Belgicku či Nórsku. Formát Trieda 9. A pre verejnoprávnu RTVS vyrába produkčná spoločnosť MediaPro Entertainment Slovakia.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 67 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.017 s.