práve ste tu : Kultúra Film Režisér Gary Ross nechce nakrúcať pokračovanie Hry o život

Režisér Gary Ross nechce nakrúcať pokračovanie Hry o život

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) - Režisér a scenárista filmu Hry o život (2012) Gary Ross odmietol nakrúcať pokračovanie úspešného akčného sci-fi podľa knihy Skúška ohňom spisovateľky Suzanne Collins.

Dôvodom je dohoda medzi produkčnou spoločnosťou Lionsgate a štúdiom 20th Century Fox o herečke Jennifer Lawrence, ktorú potrebujú do pokračovania Hier o život i do ďalších X-Menov.

20th Century Fox posunulo nakrúcanie sequelu X-Men: Prvá trieda (2011) na január, aby Lawrence mohla už na jeseň pracovať na projekte Lionsgate. "Ako scenárista a režisér jednoducho nemám čas, ktorý potrebujem na napísanie a prípravu filmu, aký by som chcel urobiť," uviedol v utorkovom vyhlásení. Zatiaľ nie je jasné, kto Rossa nahradí.

Akčné sci-fi Hry o život sa odohráva v temnej, hoci nie príliš vzdialenej budúcnosti, kde sa na troskách Severnej Ameriky rozkladá krajina Panem s hlavným Sídlom a dvanástimi obvodmi. Každý rok sa tu konajú Hry o život, v ktorých sa zúčastňujú mladí ľudia vylosovaní v lotérii - jeden chlapec a jedno dievča z každého obvodu.

Televízna reality šou, vysielaná po celej krajine, predstavuje zvrátenú zábavu pre obyvateľov a slúži najmä ako demonštrácia krutej nadvlády Sídla nad obvodmi. Dvadsaťštyri účastníkov je nútených likvidovať súperov v snahe zachrániť si vlastný život a všetci občania sú povinní to sledovať.Hlavnou postavou snímky je 16-ročná Katniss (Jennifer Lawrence), ktorá ponúkne svoju účasť dobrovoľne, aby zachránila malú sestru. Vo filme si zahrali aj Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Lenny Kravitz, Stanley Tucci a ďalší.

Lionsgate plánuje podľa trilógie Suzanne Collins nakrútiť ešte ďalšie tri filmy, pričom záverečnú knihu s názvom Drozdajka rozdelia do dvoch snímok.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 61 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.016 s.