práve ste tu : Kultúra Hudba Kapela Chiki Liki Tu-A zverejnila video z európskeho turné

Kapela Chiki Liki Tu-A zverejnila video z európskeho turné

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Prešovská skupina Chiki Liki Tu-A zverejnila krátke video so zábermi z jesenného turné, počas ktorého sa predstavila v deviatich európskych krajinách.

Video okrem toho obsahuje aj demo nahrávku pripravovanej novej skladby. "Je to taká spojka medzi minulosťou a budúcnosťou," povedal o videu Martin Višňovský, ktorý sa spolu s ostatnými členmi kapely chystá koncom apríla do štúdia. Tam by mali začať nahrávať skladby pre pripravovaný piaty album, ktorý by mohol vyjsť na jeseň. Agentúru SITA o tom informoval PR manažér kapely Edo Kopček.

Kapelu Chiki Liki Tu-A založili v roku 1995 Martin Višňovský, Marián Ivan, Peter Šima a Tomáš Višňovský. Zostava prešla postupnými zmenami, v roku 1997 pribudol trombonista Tomáš Paľo a o rok neskôr gitarista Ľuboslav Petruška. Marián Ivan opustil skupinu v roku 2000, Peter Šima v roku 2001 a Tomáš Paľo v roku 2005. V súčasnosti skupina vystupuje ako trio v zložení Martin Višňovský, Ľuboslav Petruška a Tomáš Višňovský.

Na svojom konte majú albumy Nezatváraj Milan dvere (1998), Budeš musel vlasy na blond prefarbil (2000), Choďte sa hrať pred vlastný vchod (2003) a Dvojkilometrový jeleň (2005). Prvé dva albumy vydali v roku 2002 v reedícii ako 2CD s názvom Kysak.

Chiki liki tu-a - TOUR 2011

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 58 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.