práve ste tu : Kultúra Hudba Zverejnili video k piesni Kurta Cobaina a Courtney Love

Zverejnili video k piesni Kurta Cobaina a Courtney Love

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 22. apríla (WEBNOVINY) - Na internete sa objavila video k duetu Stinking Of You zosnulého lídra kapely Nirvana Kurta Cobaina a jeho manželky Courtney Love.

Klip je súčasťou nového rockového dokumentu Hit So Hard: The Life And Near Death Story Of Patty Schemel o bývalom bubeníkovi kapely Hole, ktorej speváčkou je Love.

Tá vo videu hrá na akustickej gitare a spolu s Cobainom spieva, nechýbajú ani súkromné záznamy slávneho páru a ich dcérky Frances Bean Cobain.

Minulý týždeň bývalý gitarista Hole Eric Erlandson prezradil, že líder kapely Nirvana Kurt Cobain krátko pred smrťou údajne nahral skladby, ktoré okrem niekoľkých ľudí ešte nikto nepočul.

Piesní má byť toľko, že by stačili na celý album.

"Smeroval k niečomu naozaj výbornému. Mohol to byť jeho White Album. K tomu sa skutočne blížil. Mal to byť sólový album, na ktorom však pracoval s rôznymi ľuďmi," vyjadril sa v rozhovore pre televíziu Fuse. "Z niektorých vecí, ktoré zložil, som bol naozaj nadšený.

Prinútil som ho, nech mi ich zahrá. Preto som bol veľmi smutný, keď zomrel. Kto vie, kam až by zašla jeho hudba?" dodal.


Unreleased Kurt cobain (Nirvana) Courtney Love (Hole) Stinking of youSpevák sa údajne zastrelil

Keby Kurt Cobain zomrel 5. apríla 1994 vo veku 27 rokov, tento rok 20. februára by sa dožil 45 rokov. Hudobník sa mal podľa oficiálnej verzie vo svojom dome v Seattli zastreliť guľovnicou. Jeho telo našiel elektrikár, ktorý do domu prišiel namontovať alarm. Pitva ukázala, že Cobain mal v tele aj veľké množstvo heroínu. Ľavoruký multiinštrumentalista a spevák zanechal list na rozlúčku, v ktorom napísal, že "je lepšie zhorieť ako vyhasnúť.“

V nedeľu 10. apríla 1994 z neho pred viac ako sedemtisícovým smútiacim davom v Seattli čítala vdova Courtney Love. Cobainovo telo spopolnili a jeho zostatky rozptýlili do rieky Wishkah. Z manželstva s Love má Cobain dcéru Frances Bean Cobain, ktorá tento rok oslávi 20. narodeniny.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 130 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.018 s.