práve ste tu : Kultúra Umenie Umelecký súbor TECHNIK STU na tourné...

Umelecký súbor TECHNIK STU na tourné...

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 20. septembra (WBN/PR) - Strhujúce, hudobno - tanečné predstavenie z produkcie umeleckého súboru TECHNIK STU, môžete vidieť počas tejto jesene vo vybraných slovenských mestách. Folklórny súbor Technik prináša originálny štýl spracovania tanečného materiálu, netypický pre oko slovenského diváka. Nový hudobno – tanečný program FOLKLOVE môžete po úspešnej jarnej premiére vidieť už od dnes, 20. septembra, v Piešťanoch, (Dom umenia) 23. septembra v Čadci, 7. októbra v DJGT vo Zvolen, 8. októbra v DK Liptovský Mikuláš, 12. októbra v Dome armády Trenčín, ďalšie predstavenia sú naplánované v Žiline, Dolnom Kubíne, Brne a Budapešti. Šnúru predstavení ukončí Technik doma v Bratislave a to 26. novembra v DK Zrkadlový háj.

FOLKLOVE
jedinečné predstavenie určené širokej laickej verejnosti, založené na tvorbe mladej generácie umelcov čerpajúcich z unikátnych archívnych materiálov zachovanej tanečnej kultúry na našom území. Spolu s nami objavte a zamilujte si s nami nové miesta na folklórnej mape Slovenska..

Autorský team:
Barbora Morongová, Fero Morong/ choreografia a réžia, svetelná réžia: Róbert Polák, a.h.Robert Lakatoš, Štefan Molota, Peter Obuch, Stanislav Palúch, /hudba,

Vstupenky v sieti Ticketstream.sk, Info: http://www.fstechnik.sk

TECHNIK (1953)
Technik je umelecké teleso pozostávajúce z ľudovej hudby, speváckej a tanečnej zložky. Vznikol v roku 1953 pri Slovenskej Technickej Univerzite v Bratislave, pri ktorej pôsobí dodnes. Vo svojej tvorbe kladie dôraz na zachovanie lokálnych a regionálnych špecifík jednotlivých tradičných prejavov. Technik patrí už niekoľko rokov medzi najlepšie a najúspešnejšie súbory Slovenska. Je viacnásobným Laureátom prehliadok vysokoškolských súborov Akademický Zvolen (2005, 2007) a Akademická Nitra (2008,2010). Aj na základe týchto úspechov získal renomé a je považovaný za ambasadora Slovenskej tradičnej kultúry na významných podujatiach a festivaloch. Počas svojej existencie navštívil už viac ako 35 krajín Európy, Ázie, USA a Južnej Ameriky.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 199 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.