práve ste tu : Kultúra Umenie Pokračovanie výstavy Dva roky Accentus Musicalis vo Viedni

Pokračovanie výstavy Dva roky Accentus Musicalis vo Viedni

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 16. novembra (WBN/PR) - Medzinárodný vedecko-vzdelávací projekt Accentus Musicalis, dokumentujúci úspešnosť bilaterálnej spolupráce slovensko-rakúskeho regiónu, pokračuje prezentáciou retrospektívy výsledkov formou putovnej výstavy Dva roky Accentus Musicalis.

Po premiérovej prezentácii v Rakúskom kultúrnom fóre v Bratislave sa dnes, 16.11.2011, o 18:30 uskutoční vernisáž vo viedenskom Haus der Musik a potrvá do 31.01.2012, kedy sa opäť vráti na Slovensko.

Vernisáž výstavy spestria vystúpenia dvoch súborov starej hudby – bratislavská Musica aeterna a rakúske Collegium musicum.

Fotografiami, videami a sprievodnými textami výstava zachytáva atmosféru workshopov a koncertov, ktorých cieľom je oživenie hudobnej rétoriky 16. – 18. storočia. Projekt akcentuje základný prístup k teórii výkonu praxe, autenticitu historicky poučenej interpretácie v spolupráci s vedeckým tímom. Aktivít sa zatiaľ zúčastnili zástupcovia 14 krajín, vrátane Austrálie, Japonska, Južnej Kórei, Fínska, Talianska, Francúzska, Nemecka, Poľska, Rumunska, Maďarska, Ukrajiny, Českej republiky a samozrejme Slovenska a Rakúska.

Tento úspešný bilaterálny projekt je výsledkom snáh troch inštitúcií – Univerzity múzických umení vo Viedni, Vysokej školy múzických umení v Bratislave a občianskeho združenia súboru Musica aeterna.

Projekt je finančne podporený predovšetkým prostredníctvom programu cezhraničnej spolupráce Slovensko – Rakúsko 2007 – 2013 „Creating the Future“ a dotáciou MK SR Pro Slovakia.

www.accentusmusicalis.eu

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 166 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.