práve ste tu : Kultúra Umenie Posledný tohtoročný multizážitkový mix na Voices Live 26

Posledný tohtoročný multizážitkový mix na Voices Live 26

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 21. novembra (WBN//PR) - Prichádza posledný tohtoročný multizážitkový mix slovenskej hudby, literatúry, módneho dizajnu, kreatívnych technológií, vzdelávacích projektov a krátkych filmov z produkcie Voices. Banskobystrická skupina Sto múch naň prinesie svojskú zmes humoru, muzikantskej zručnosti a originality. Na druhej strane mladí elektronickí producenti Stroon a Stratasoul spolu s Benem odhalia najnovšie zvukové zákutia súčasnej hudby. S knihou Pes na ceste vystúpi známy publicista, prozaik a prekladateľ Pavel Vilikovský. Súčasný módny dizajn značky Sewologylab predstaví Lucia Spišáková. Návštevníci sa tiež dozvedia viac o práci digitálnej agentúry TRIAD Advertising a v premiére uvidia krátky film o programe Zelená škola. Novembrová Voices Live 26 sa uskutoční vo štvrtok 24. 11. 2011 o 19:00 hod. v divadle Heineken Tower Stage v Bratislave.

Prvým hudobným hosťom Voices Live 26 bude skupina Sto múch, ktorá len prednedávnom vydala svoj tretí štúdiový dvojalbum Skorotlčúce. Kapela známa vtipnými textami a spoluprácou s Andrejom Šebanom sa predstaví v kompletnej zostave. Úplne iný prístup ku komponovaniu a produkovaniu hudby predvedú zástupcovia súčasnej elektronickej scény Stroon a Stratasoul. Obaja sa najprv objavia v premiére krátkeho filmu Voices zo série Hudobné úlety a následne ich vystúpenie naživo doplní reper a textár Bene.

Voices premietne svoj nový film aj zo série Nápad sa ráta o vzdelávacom programe Zelená škola. O téme environmentálnej výchovy prepojenej s praktickými krokmi príde porozprávať koordinátorka programu Mirka Piláriková. Originálny módny dizajn z východu Slovenska bude na novembrovej lajfke reprezentovať módna návrhárka a „šialená šička“ Lucia Spišáková s vlastnou značkou SEWOLOGYLAB.

Najnovšiu knihu Pes na ceste známeho spisovateľa Pavla Vilikovského návštevníci spoznajú prostredníctvom krátkej ukážky. Už 70-ročný úspešný literát získal za túto knihu Cenu čitateľov denníka SME 2011 v rámci ocenenia Anasoft litera a porozpráva nielen o jej vzniku.

O práci digitálnej agentúry TRIAD Advertising a spolupráci s neziskovými organizáciami budeme hovoriť s jej riaditeľom Marekom Mrázikom. V rozhovore sme návštevníkov zároveň informovali o spoločnom projekte TRIADu a Voices, ktorého výsledkom je aplikácia Po stopách Voices, sumarizujúca výsledky trojročnej činnosti našej organizácie. Aplikácia je umiestnená ako záložka na www.facebook.com/voices.sk a formou prehľadnej mapy umožňuje rýchly prístup k filmom, ktoré sme nakrútili, a ku videám z vystúpení hostí na podujatiach Voices Live.

Po programe bude pre návštevníkov opäť pripravené chutné občerstvenie z Chránenej kaviarne Medzi nami a handmade výrobky od dizajnérov združených na portáli SAShE.sk. Pódium a scénu doladí kartónový nábytok z portálu Greenoffice.sk a výtvarné doplnky Kataríny Cermanovej.

Voices Live 26 sa uskutoční vo štvrtok 24. novembra 2011 od 19:00 do 21:00 hod. v divadle Heineken Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave. Priamy prenos a záznam sledujte aj na www.metoo.sk/voicestv.

Hlavnými partnermi podujatia sú Západoslovenská energetika, Slovak Telekom, Nadácia Slovenskej sporiteľne a Nadácia SPP. Partnermi sú Heineken Tower Stage, SAShe.sk a Greenoffice.sk, mediálnymi partnermi sú Webnoviny.sk, Citylife.sk a Rádio_FM.

Viac na www.voices.sk/Voices_Live_26, predpredaj vstupeniek v cene 5 € v sieti Ticketportal.

Nezisková organizácia Voices od svojho vzniku na jar 2008 podporuje aktívnosť, tvorivosť a otvorené myslenie. Organizuje vzdelávacie semináre, verejné multižánrové podujatia a pripravuje krátke videofilmy na internet.

www.voices.sk

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 226 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.