práve ste tu : Kultúra Umenie Game Expo prinesie mnoho noviniek zo sveta hier

Game Expo prinesie mnoho noviniek zo sveta hier

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) - V priestoroch bratislavského Istropolisu sa 16. až 18. marca uskutoční piaty ročník medzinárodného festivalu anime, mangy, japonskej kultúry a sci-fi & fantasy AnimeSHOW.

Podujatie sa koná pod záštitou Veľvyslanectva Japonska v SR. Spolu s AnimeSHOW sa na rovnakom mieste uskutoční aj štvrtý ročník výstavy počítačových, kartových a stolových spoločenských hier Game Expo. Obidve podujatia sa začnú v piatok 16. marca o 13:00 a skončia v nedeľu 18. marca o 18:00.

Cena trojdňových vstupeniek v predpredaji je 14,90 eura, na mieste to bude 15,90 eura. Jednodňový lístok bude stáť 9,90 eura.

Organizátori podujatia na dnešnej tlačovej konferencii uviedli, že rovnako ako vlani bude festival trvať tri dni, pričom jeho program bude rozdelený do jednotlivých sekcií - Anime, Komiks, Japonsko, Sci-fi & Fantasy a Popkultúra. Novinkou bude retro sekcia venovaná starým japonským videohrám od spoločností Sega a Nintendo.

Súčasťou AnimeSHOW 2012 bude aj koncert dievčenskej J-rockovej kapely DX a krsty posledného dielu série Odkazu dračích jazdcov Christophera Paoliniho s názvom Inheritance a knihy Letopisy Vulkanológie. Na festivale sa rovnako ako minulý rok predstaví spisovateľka Františka Vrbenská. Ďalej sa v rámci podujatia uskutočnia rôzne prednášky, workshopy, súťaže a filmové projekcie.Program výstavy Game Expo bude rozdelený do sekcií Počítačové hry, Retro hry, Kartové hry, Stolové hry, Prednášky a prezentácie, Výstava hernej histórie a artworkov, LARPy a Herné filmy. Okrem toho na výstave predstavia novú prenosnú hernú konzolu PlayStation Vita, svoje prezentácie uvedú predstavitelia viacerých vývojárskych štúdií ako napríklad Floating Minds, Sketch Games a Cauldron a tiež sa uskutočnia aj prezentácie nových počítačových hier, premietania filmov a rôzne súťaže.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 124 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.