práve ste tu : Šport Ďalšie športy Slafkovský zdolal Martikána, na Liptove sa nedarilo Kaliskej

Slafkovský zdolal Martikána, na Liptove sa nedarilo Kaliskej

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 22. apríla (WEBNOVINY) - Slováci Alexander Slafkovský v C1 mužov a Dana Mannová v K1 žien zvíťazili v nedeľných pretekoch vo vodnom slalome v rámci 28. ročníka Medzinárodných liptovských slalomov v Liptovskom Mikuláši.

Obaja sú zároveň suverénnymi lídrami internej kvalifikácie do reprezentačných tímov SR pre rok 2012, keď boli najlepší zo Slovákov bojujúcich o národný dres už aj v sobotu.

Slafkovský v nedeľu odsunul na druhú priečku aj Michala Martikána, ktorý má už miesto v reprezentačnom tíme isté na základe výsledkov v predchádzajúcej sezóne.

Nedarilo sa kandidátke na miesto vo vodnoslalomárskej výprave Slovenska na Hry XXX. olympiády do Londýna Elene Kaliskej, ktorá skončila až štvrtá, keď ju predstihla aj iba 20-ročná Kristína Nevařilová.

Výsledky:
C1 muži: 1. Alexander Slafkovský 107,12 (0 trestných sekúnd), 2. Michal Martikán (obaja Dukla Liptovský Mikuláš) 109,54 (0), 3. Karol Rozmuš (ŠKP Bratislava) 110,40 (0), ... 9. Patrik Gajarský (Dukla Liptovský Mikuláš) 114,78 (4), 11. Jerguš Baďura (ŠKP Bratislava) 115,45 (0), 19. Martin Jašek 119,66 (2), 23. Miroslav Matejka (obaja Dukla Liptovský Mikuláš) 124,38 (0)

K1 ženy: 1. Dana Mannová (ŠKP Bratislava) 118,17 (2), 2. Joanna Medonová (Poľ.) 120,05 (2), 3. Kristína Nevařilová (ŠKP Bratislava) 120,52 (0), 4. Elena Kaliská 121,25 (4), ... 14. Kristína Zárubová (obe Dukla Liptovský Mikuláš)139,83 (0), 15. Monika Mitašíková (ŽKV Žilina) 140,41 (0), 17. Paulína Matulániová (KTK Liptovský Mikuláš), 22. Miroslava Sojková (ŠKP Bratislava) 146,25 (4)

Poradie v internej kvalifikácii do reprezentačných tímov SR:
C1 muži: 1. Alexander Slafkovský (Dukla Liptovský Mikuláš) 14 bodov, 2. Patrik Gajarský (Dukla Liptovský Mikuláš) a Karol Rozmuš (ŠKP Bratislava) obaja po 9, 4. Jerguš Baďura (ŠKP Bratislava) 6, 5. Martin Jašek (Dukla Liptovský Mikuláš) 3, 6. Jakub Lüley (ŠKP Bratislava) 2, 7. Miroslav Matejka (Dukla Liptovský Mikuláš) 1

K1 ženy: 1. Dana Mannová (ŠKP Bratislava) 14, 2. Kristína Nevařilová (ŠKP Bratislava) 10, 3. Kristína Zárubová (Dukla Liptovský Mikuláš) 8, 4. Monika Mitašíková (ŽKV Žilina) 5, 5. Eva Hrivíková (ZKV Žilina) 3, 6. Paulína Matulániová (KTK Liptovský Mikuláš) 2, 7. Katarína Kopúnová (ŠKP Bratislava) a Miroslava Sojková (ŠKP Bratislava) po 1

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 83 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.021 s.