práve ste tu : Šport Ďalšie športy Cyklista Iglinskij vyhral najťažšiu jarnú klasiku

Cyklista Iglinskij vyhral najťažšiu jarnú klasiku

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

LIÉGE 22. apríla (WEBNOVINY) - Kazach Maxim Iglinskij z tímu Astana sa stal víťazom posledných jarných klasických cyklistických pretekov Liéger - Bastogne - Liége, ktoré merali 257,5 km.

Na najťažšej klasike triumfoval s náskokom 21 sekúnd pred Talianom Vincenzom Nibalim, ktorý sa vďaka tomu dostal na 2. miesto v rebríčku WorldTour.

Doteraz druhého Petra Sagana, ktorý na Liége - Bastogne - Liége neštartoval, predstihol aj Španiel Samuel Sánchez. Na 3. mieste prišiel v nedeľu do cieľa Talian Enrico Gasparotto. Iglinskij sa tešil z premiérového prvenstva na klasických jarných pretekoch.

Výsledky - cyklistické preteky Liége - Bastogne - Liége (257,5 km):
1. Maxim Iglinskij (Kaz.) Astana 6:43:52 h, 2. Vincenzo Nibali (Tal.) Liquigas-Cannondale +21 s, 3. Enrico Gasparotto (Tal.) Astana, 4. Thomas Voeckler (Fr.) Europcar, 5. Daniel Martin (Ír.) Garmin Barracuda, 6. Bauke Mollema (Hol.) Rabobank všetci +36

Rebríček WorldTour: 1. Tom Boonen (Belg.) 366, 2. Vincenzo Nibali (Tal.) 272, 3. Samuel Sánchez (Šp.) 252, 4. Peter Sagan (SR) 229, 5. Joaquín Rodriguez (Šp.) 222

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 282 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.013 s.