práve ste tu : Šport Ďalšie športy Šermiari bojovali v Bratislave o letenky do Londýna

Šermiari bojovali v Bratislave o letenky do Londýna

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 22. apríla (WEBNOVINY) - Ani jeden zo slovenských šermiarov si nevybojoval účasť na tohtoročných olympijských hrách.

Poslednou možnosťou kvalifikovať sa do Londýna 2012 bol víkendový bratislavský európsky turnaj, na ktorom štartovali štyria domáci reprezentanti.

Najväčšia slovenská nádej kordistka Dagmar Barániková prehrala v šesťnásťfinále s Nórkou Caroline Piaseckou 6:15. Bronzová z minuloročných ME do 23 rokov Barániková postúpila zo skupiny s troma víťazstvami.


Medzi ženami žiadne prekvapenia

V ženskom korde sa rozdali dve symbolické letenky do Londýna, získali ich favoritky Laura Flessel-Colovicová a Emese Szászová. Francúzska veteránka sa pritom môže pochváliť bohatou olympijskou medailovou kolekciou, ktorú môže v lete ešte rozšíriť - doteraz získala zlato v jednotlivcoch i družstvách na OH 1996, individuálne striebro z Atén 2004 a bronz zo Sydney 2000.

V mužskom korde sa nedarilo Štefanovi Cipárovi, ktorý vypadol v osemfinále. Cipár postupoval do vyraďovacích bojov ako deviaty najlepší po skupinovej fáze, v prvom kole mal voľno, no v ďalšom nestačil na favorizovaného Španiela Josého Luísa Abaja.

Držiteľovi individuálneho bronzu z OH 2008 podľahol 7:15. V korde si v Bratislave vybojovala symbolickú londýnsku letenku štvorica šermiarov - Dmitrij Karučenko (Ukr.), Radoslaw Zawrotniak (Poľ.), Bartosz Piasecki (Nór.) a Pavel Šuchov (Rus.).


Michal Vilém prehral v osemfinále

Na planšoch v tréningovej hale číslo 2 Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave sa nedarilo ani fleuretistovi Michalovi Vilémovi, ktorý napriek nízkym očakávaniam postúpil do osemfinále. V jeho kategórii si v Bratislave miestenku na OH 2012 vybojovali finalisti Chorvát Bojan Jovanovič, premožiteľ Viléma (9:15), a Rumun Radu Daraban. Vilém postupoval do vyraďovacích bojov s troma víťazstvami v skupine, v osemfinále však prehral s Jovanovičom 9:15.

Fleuretistka Michala Cellerová prehrala v štvrťfinále s Britkou Nataliou Sheppardovou jednoznačne (4:15), predtým v prvom kole eliminácie zvrátila nepriaznivý vývoj duelu Eliškou Šabartovou. V tejto disciplíne sa na londýnskych planšoch predstavia Sheppardová a Ukrajinka Oľga Lelejková.

Zo šabliarov sa do Londýna môžu tešiť Poliak Adam Skrodzki a Ukrajinec Dmitro Bojko. Šabliarky postúpili z Bratislavy do Londýna až štyri: Sibina Mikinová (Azer.), Margarita Ščomakovová (Bul.), Bianca Alexandra Pascuová (Rum.), Alexandra Bujdosová (Nem.). V tejto zbrani nemalo Slovensko zastúpenie.

Zoznam šermiarov, ktorí si v bratislavskej kvalifikácii vybojovali miestenky na OH 2012:
Kord muži: Dmitrij Karučenko (Ukr.), Radoslaw Zawrotniak (Poľ.), Bartosz Piasecki (Nór.), Pavel Šuchov (Rus.)
Kord ženy: Emese Szászová (Maď.), Laura Flesselová-Colovicová (Fr.)

Fleuret muži: Bojan Jovanovič (Chor.), Radu Daraban (Rum.)
Fleuret ženy: Oľga Lelejková (Ukr.), Natalia Sheppardová (V. Brit.)

Šabľa muži: Adam Skrodzki (Poľ.), Dmitro Bojko (Ukr.)
Šabľa ženy: Sibina Mikinová (Azer.), Margarita Ščomakovová (Bul.), Bianca Alexandra Pascuová (Rum.), Alexandra Bujdosová (Nem.)

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 195 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.013 s.