práve ste tu : Šport Futbal Najhodnotnejším klubom na svete je Manchester United

Najhodnotnejším klubom na svete je Manchester United

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

MANCHESTER 19. apríla (WEBNOVINY) - Najhodnotnejším futbalovým klubom na svete je už ôsmy rok za sebou Manchester United.

Cena anglického šampióna podľa magazínu Forbes je 2,235 miliardy dolárov a v porovnaní s minulým rokom zaznamenala dvadsaťpercentný nárast. Informuje o tom portál športky.sk.

V rebríčku sa za United umiestnila dvojica španielskych klubov Real Madrid a úradujúci víťaz Ligy majstrov FC Barcelona. Hodnota "bieleho baletu" tento rok vzrástla o 29 percent na 1,877 miliardy dolárov, katalánsky tím z Nou Campu mal nárast o 34 percent na 1,307 miliardy.

Štvrtá priečka patrí londýnskemu Arsenalu (1,292), piaty je nemecký klub Bayern Mníchov (1,235). Najviac si v poradí magazínu Forbes, ktorý berie do úvahy aj výšku dlhu klubov, polepšilo Schalke 04. Cena tohto nemeckého klubu z Gelsenkirchenu oproti predchádzajúcemu roku narástla o 56 percent na 587 miliónov dolárov. V rebríčku je Schalke 04 na 10. mieste.

Manchester United, ktorý v aktuálnom ročníku Ligy majstrov 2011/2012 prekvapujúco vypadol už v základnej skupine, si stále drží aj pozíciu najhodnotnejšieho športového klubu na svete. Bejzbalový tím New York Yankees a družstvo amerického futbalu Dallas Cowboys majú na Manchester United odstup 385 miliónov dolárov.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 54 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.017 s.